Právomoc

Bol Bitcoin Cash manipulovaný? Obžalovaní sú veľkí hráči • Krypto Pump-and-Dump schémy generujú 7 miliónov USD denne • 38 % nezávislých pracovníkov pravidelne používa kryptomeny • PayPal spustil internú kryptoplatformu

Bol Bitcoin Cash manipulovaný? Obžalovaní sú veľkí hráči

United Corp, telekomunikačná spoločnosť a spoločnosť pre vývoj informačných technológií, žaluje veľkých hráčov za údajný komplot pri ovplyvňovaní siete Bitcoin Cash. Obžalované sú spoločnosti Bitmain, Kraken, Roger Ver a Bitcoin.com kvôli údajnej manipulácii siete Bitcoin Cash pre svoj osobný zisk.

Žaloba bola podaná americkému okresnému súdu na Floride. Hovorí sa v nej, že uvedení zhromaždili svoje kolektívne zdroje na to, aby manipulovali trhom vo svoj vlastný prospech a na úkor zainteresovaných strán BCH – najmä spoločnosti United Corp. Ďalej sa uvádza, že ide o dobre plánovanú schému, ktorá skutočne spôsobila zrútenie trhu a stratu viac ako 4 miliárd dolárov, čo viedlo k tomu, že mnohí držitelia Bitcoinu utrpeli nenapraviteľné škody.

Spoločnosť United Corp očakáva od tohto kroku ozdravenie trhu BCH, odškodnenie a zastavenie pokračujúcich krokov proti sieti BCH teraz i v budúcnosti. Hodnota kompenzácie, ktorú požaduje spoločnosť United Corp, ešte nie je určená. Viac sa dočítate tu: https://bitcoinist.com/ (v AJ)

Krypto Pump-and-Dump schémy generujú 7 miliónov USD denne

Podľa Massachusetts Institute of Technology (MIT) dvaja výskumníci na prestížnej Imperial College London využili umelú inteligenciu (AI) a strojové učenie, aby analyzovali stovky kryptografických Pump-and-Dump schém. Cieľom bolo zistiť spôsob, ako ich detegovať skôr, ako sa vyskytnú.

Jiahua Xu a Benjamin Livshits na Imperial College v Londýne zistili, že na krypto trhu sa denne realizujú najmenej dve Pump-and-Dump schémy. Denne pritom v priemere produkujú 7 miliónov dolárov denného objemu obchodovania.

Výskumníci tiež uviedli, že každý štvrťrok sa uskutočňujú stovky týchto schém. A najlepší spôsob, ako sa pred nimi ochrániť, je úplne sa vyhnúť kryptomene, ktorá vykazuje nejaké známky umelého zvyšovania ceny. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

38 % nezávislých pracovníkov pravidelne používa kryptomeny

Podľa nedávneho prieskumu spoločnosti Humans.net, ktorého časť nedávno zastrešila  spoločnosť Joseph Young, 38 % (385) z reprezentatívnej vzorky 1 100 sledovaných ľudí (všetci pracovníci na voľnej nohe), ktorí žijú a pracujú v USA, pravidelne alebo nepravidelne používajú kryptomeny. V porovnaní s 24 %, ktorí o nich ešte nikdy nepočuli a 41 % ľudí, ktorí ich nikdy predtým nepoužívali. Ako výhody kryptomien uviedli respondenti medzinárodné platby a vylúčenie sprostredkovateľov z platieb.

Digitálne nezávislí pracovníci tradične uprednostňujú hotovostné platby. Jedným z dôvodov je, že nie vždy majú vždy pevný pracovný vzťah a preto  zaplatenie môže byť problematické. Bitcoin a ďalšie kryptomeny sú riešením tohto problému. Platba sa buď uskutoční alebo nie. Keď sa uskutoční hneď, príjemca má finančné prostriedky pokiaľ vlastní súkromný kľúč priradený k prijímacej adrese. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v AJ)

PayPal spustil internú kryptoplatformu

Spoločnosť PayPal údajne spustila novú internú kryptoplatformu určenú na výučbu svojich zamestnancov o ekonomike tokenov. Ako uviedla, platforma založená na blockchaine umožňuje zamestnancom získavať tokeny (Bitcoin, Ripple a XRP, Stellar, Ethereum, EOS, Litecoin, VeChain) zapojením sa do podnikových iniciatív.

Zamestnanci môžu získať prístup k ich tokenom cez interné webové stránky spoločnosti a získavať ich prostredníctvom účasti na programoch súvisiacich s inováciou a prospešnými nápadmi. Avšak tokeny nemajú mimo spoločnosť PayPal žiadnu hodnotu. Sú obchodovateľné medzi zamestnancami vnútri spoločnosti. Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance