[Správy] Bitstamp oznamuje partnerstvo s Irisium pre analýzu trhu • Čína aktualizovala rebríček kryptomien…

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Bitstamp oznamuje partnerstvo s Irisium pre monitorovanie trhu • Čína aktualizovala rebríček kryptomien  • Cez knižnicu JavaScriptu môže byť vykradnutá vaša krypto peňaženka • SEC komisár Hester Peirce: Krypto produkty sú na trhoch USA možné • Štúdia odhaľuje, čo chcú robiť majitelia so svojimi kryptomenami

Bitstamp oznamuje partnerstvo s Irisium pre analýzu trhu

Najväčšia európska kryptoburza Bitstamp oznámila partnerstvo so spoločnosťou Irisium, ktorá poskytuje riešenie na monitorovanie trhu a analýzu údajov pre burzy, regulátorov, firmy na báze nákupov a predajné firmy. Najmodernejšie technologické riešenie pomôže spoločnosti Bitstamp poskytnúť zákazníkom bezpečnú a spoľahlivú platformu.

Bitstamp, jedna z najstarších kryptobúrz na svete, bola priekopníkom v oblasti zabezpečenia a regulácie digitálnych aktív. Firma má zavedené postupy KYC a AML a používa pokročilé bezpečnostné nástroje a protokoly. Má v úmysle zúžiť priepasť medzi tradičným finančným a kryptografickým priestorom. Nejč Kodrič, generálny riaditeľ a spoluzakladateľ spoločnosti Bitstamp, povedal:

”Z dlhodobého hľadiska sme sa zamerali na krypto. Našou túžbou je zabezpečiť spravodlivý a riadny trh, ktorý by odrážal presnú ponuku a dopyt. Na to, aby odvetvie mohlo prosperovať, je dôležité účinné monitorovanie trhu. Úzko spolupracujeme s Irisium a využijeme ich skúsenosti na to, aby sme našim zákazníkom poskytli robustnejšie a transparentnejšie miesto obchodovania.”

Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

Čína aktualizovala rebríček kryptomien

Centrum pre informácie a rozvoj priemyslu (CCID) v rámci Ministerstva priemyslu a informačných technológií krajiny vydalo minulý týždeň svoj revidovaný rebríček kryptografických projektov. Ide už o siedmu aktualizáciu.

Tridsaťtri kryptoprojektov bolo zaradených na základe ich základnej technológie, použiteľnosti a tvorivosti, ako aj z celkového pohľadu. V kategórii tvorivosti je BTC uvedený na vrchole. Spoločnosť EOS je prvá v kategórii základnej technológie, zatiaľ čo Ethereum je prvé v kategórii použiteľnosti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EOS naďalej zaujíma najvyššiu pozíciu v celkovom hodnotení, za ním nasleduje Ethereum. Tieto dva projekty sa nachádzajú na rovnakých miestach od júnovej aktualizácie. Tento mesiac centrum upgradovalo BTC z 19. miesta v predchádzajúcom mesiaci na 13. miesto. Poradie prvých 15 môžete vidieť na obrázku vyššie. Viac sa dočítate tu: https://news.bitcoin.com/ (v AJ)

Cez knižnicu JavaScriptu môže byť vykradnutá vaša krypto peňaženka

Škodlivý kód v každom softvéri môže mať až fatálne následky. Populárny Event-Stream knižnice JavaScriptu obsahuje backdoor. Zločinci môžu využiť túto príležitosť na krádež kryptomien.

Konkrétnejšie, vyzerá to tak, že za týmito ”zadnými vrátkami” stojí nový vývojár. Zmeny boli totiž implementované v ten istý deň, keď dostal prístup do príslušného úložiska. Toto môže priniesť používateľom Bitcoinu významné problémy. Najviac ohrozená je aplikácia Copay wallet pre mobilné zariadenia a počítače. Prostredníctvom vloženého kódu môžu byť používateľom tejto peňaženky finančné prostriedky nenávratne ukradnuté.

Je dobré vidieť, že vývojári spoločnosti Copay rýchlo konajú. Riešenie takýchto záležitostí sa musí robiť rýchlo. Keďže nová peňaženka už netrpí týmto problémom, finančné prostriedky používateľov by mali byť v dohľadnej budúcnosti bezpečné. Stále je na jednotlivých používateľoch, aby zabezpečili aktualizáciu peňaženky na novú verziu. Viac sa dočítate tu: https://www.livebitcoinnews.com/ (v AJ)

SEC komisár Hester Peirce: Krypto produkty sú v USA možné

V novom rozhovore s hostiteľom Peterom McCormackom, producentom krypto podcastu What Bitcoin Did, komisár SEC Hester Peirce vymedzuje úlohu SEC vo vzťahu k Bitcoinu a novým produktom súvisiacim s krypto. V tomto roku SEC opakovane odmietla niekoľko návrhov ETF Bitcoin.

Pierce povedal, že ho znepokojuje to, že prístup Komisie podkopáva ochranu investorov tým, že bráni väčšej inštitucionalizácii trhu s Bitcoinom. Všeobecnejšie povedané, výklad a uplatňovanie štatutárnej normy zo strany Komisie vysiela silný signál, že inovácie nie sú na trhoch USA vítané, čo môže mať dôsledky, ktoré ďaleko presahujú osud Bitcoin ETP. Ďalej vyhlásil:

”Určite chcem, aby USA boli naďalej centrom inovácií a centrom tvorivého myslenia. Obávam sa však, že ak vysielame signál, že je príliš ťažké, aby sme sa dostali cez regulačné húštiny, ľudia (investori) idú na miesta, kde hovoria: ,Budeme oveľa otvorenejší pre inovácie.’”

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Štúdia odhaľuje, čo chcú robiť majitelia so svojimi kryptomenami

Uprostred poklesu trhu a rozšírenej predajnej paniky sa niektorí investori rozhodujú, čo urobia s kryptomenami, ktoré majú v držaní. Podľa nového prieskumu uskutočneného spoločnosťou Pollfish sa chcú vzdať svojho majetku kvôli dôstojnej príčine. Drvivá väčšina respondentov tvrdí, že má záujem o poskytovanie dobročinných darov pomocou svojej kryptomeny.

Tu je niekoľko najdôležitejších faktov zo štúdie, ktorú si objednal WeTrust, decentralizovaná platforma pre finančné produkty.

  • 90,5 % uviedlo, že poskytlo peňažný dar na charitatívnu vec.
  • 77 % chce darovať.
  • 63 % z nich darovalo v uplynulom roku.
  • 62 % uviedlo, že charitatívne organizácie by mali prijímať kryptomeny na získavanie finančných prostriedkov.
  • 24 % uviedlo, že by bolo pravdepodobnejšie, že poskytnú peňažný dar na charitu, ak by to mohli urobiť prostredníctvom kryptomeny.

Viac sa dočítate tu: https://dailyhodl.com/ (v AJ)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.