Spoluzakladateľ Etherea vidí možnú spoluprácu s čínskou bankou – Uvítal by záujem aj z opačnej strany

BitmarketsBitmarkets

Ethereum je dlhodobo, už niekoľko rokov po Bitcoine druhou najznámejšou kryptomenou na svete. Rovnako tak počtom členov v komunite nijako nezaostáva za Bitcoinom. Aj keď kryptomena ETH mala veľké množstvo problémov – od veľkej krádeže v roku 2016 až po škálovateľnosť – stále ide o projekt, ktorý sa každým rokom zlepšuje a posúva ďalej. Už v roku 2016 bolo veľkým krokom vpred rozdelenie pôvodnej ETH siete na Ethereum Classic a Ethereum. Toto delenie malo nepochybne pozitívny vplyv nie len na komunitu, ale aj cenu ETH. 

Posledné mesiace sa aktívne špekuluje na prechod verzie Etherea z verzie 1.0 na 2.0. Programátori a komunita od tohto updatu očakávajú veľké zmeny. Najdôležitejšou zmenou bude prechod z PoW na PoS, čiže ťažba sa nahradí „stakingom”. Okrem prechodu na novú verziu ETH sa v posledných týždňoch dosť často hovorí aj o možnej spolupráci s čínskou centrálnou bankou.

Spolupráca s Čínou

Spoluzakladateľ Etherea a zakladateľ Consensys Joseph Lubin povedal, že dúfa v možnú spoluprácu s čínskou centrálnou bankou. Lubin predniesol svoje pripomienky a názory počas rozhovoru s denníkom Forbes. Článok bol uverejnený 9. novembra. Lubin vysvetlil:

„Myslím si, že máme spoločné názory a ciele aké má čínska centrálna banka. Dúfajme, že čoskoro príde k spolupráci. Ale netuším, čo zamýšľa centrálna banka.”

Lubin ďalej dodal, že by uvítal väčšiu účasť Číny v ekosystéme Etherea. Uviedol prípad obchodnej platformy založenej na blockchaine a poznamenal, že ešte v tejto dobe veľa firiem používa zastaralé technológie, ktoré ani zďaleka nemôžu konkurovať blockchainu.

Rád by som pomohol Číne získať odborníka na technológie. Som otvorený hocijakej spolupráci okolo projektu Ethereum. Hlavnou myšlienkou je, že Ethereum je najsilnejší projekt na blockchaine a je to veľmi pozitívny vírus, ktorý sa implantuje do mysle ľudí.”

Lubin tiež naznačil očakávanie, že Čína bude naďalej oslabovať dominanciu amerického dolára ako svetovej rezervnej meny. Zároveň sa však domnieva, že Čína a Rusko aj bez amerického dolára zvyšujú svoj vplyv na trhu.

„Existuje veľa dôvodov, prečo sa americký vplyv zmenšuje. Nemusí to byť zlá vec, ale v niektorých ohľadoch to naopak môže mať nepriaznivý vplyv.”

Žiadny štát na svete nemôže zničiť krypto svet

Lubin reagoval aj na posledné správy, ktoré sa objavili pred niekoľkými mesiacmi o tom, ako chce Čína zakázať kryptomeny. Myslí si, že Čína môže mať negatívny vplyv na kryptomeny. Zároveň však pripúšťa, že Čína môže urobiť čo chce, ale kryptomeny sa reálne nepodarí zakázať. Naopak tvrdí, že technológia blockchain sa môže v budúcnosti používať na transakcie.

Čo čítať ďalej?

Európska Centrálna Banka vyzýva ostatné banky, aby bojovali proti kryptomenám

Zdroj:
cointelegraph.com

Okazio PCKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.