Slovenský stavebný gigant skončil v konkurze. Má státisícové dlhy na daniach

  • Slovenská developerská firma skončila v konkurze.
  • Známa firma má dlhy voči Finančnej správe.
Novinky Chemkostav HSV skončil v konkurze
Chemkostav HSV skončil v konkurze. Zdroj: shutterstock.com/skyNext
BitmarketsSolaxy mobil banner

Článok je upravený dňa 12. 05. 2024 o opravné informácie v rámci spoločnosti Chemkostav, a.s., ktorá nemá žiadne ekonomické ani personálne prepojenie s Chemkostav HSV.

Súd vyhlásil konkurz na stavebnú firmu, ktorá na Slovensku patrí dlhodobo medzi lídrov vo svojej oblasti. Ide o spoločnosť, ktorej história sa datuje až do 50. rokov minulého storočia. Firma zamestnáva tisíce ľudí a buduje na Slovensku ako priemyselné, tak aj bytové výstavby, podieľa sa na tvorbe občianskej vybavenosti aj budovaní inžinierskych stavieb. Aktuálne však developerská veľryba krachuje.

Krachuje veľká stavebná firma

Okresný súd v Prešove vyhlásil konkurz na majetok dlžníka Chemkostav HSV akciová spoločnosť na základe návrhu veriteľa, ktorým je Finančné riaditeľstvo Slovenskej republiky, ako uvádza Finstat.

Firma Chemkostav HSV akciová spoločnosť má za sebou podľa zverejnených finančných ukazovateľov turbulentné roky.

Miliónové tržby spoločnosti sa v priebehu štyroch rokov prepadli na nulu. V roku 2018 firma dosiahla tržby v hodnote 2,38 milióna eur, čo je na slovenské pomery slušný výsledok. V ďalších rokoch však nastal postupný prepad a v roku 2022 už firma neutŕžila vôbec nič a vykázala nulu.

Chemkostav HSV Humenné

Chemkostav HSV Humenné. Zdroj: Google view

V časoch miliónových tržieb v roku 2018 spoločnosť Chemkostav HSV dosahovala stratu na úrovni viac ako milión eur. V nasledujúcom roku sa jej síce podarilo dostať do zisku, no všetky ďalšie roky končila v červených číslach.

Firma má dlhy voči Finančnej správe, a to vo výške až 125 689 eur. Viac ako 2-tisícky dlhuje zdravotnej poisťovni a ďalších 9-tisíc Sociálnej poisťovni.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
Okazio PCtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.