Slovenská „mäsová” kríza. Ďalšia domáca firma krachuje a v tomto biznise končí

  • Slovenské mäso sa vytráca z pultov obchodov a nahrádzajú ho lacné alternatívy zo zahraničia.
  • Situácia sa môže ešte zhoršiť, pretože firma, ktorá spracováva mäso, krachuje.
Novinky Dôležitá slovenská firma krachuje
Dôležitá slovenská firma krachuje. Zdroj: shutterstock.com/Aleksandar Malivuk
Coinfactory PC banerKvakomat mobil

Významný slovenský spracovateľ mäsa má vážne finančné problémy. Firma už požiadala súdy o oddlženie pod ich ochranou. Jej produkcia bude na trhu chýbať. Na pultoch obchodov tak zákazníci nájdu ešte menej slovenského mäsa ako doteraz.

Slovenského mäsa je stále menej

Slovenské bitúnky v minulom roku spracovali o 15 % menej mäsa ako rok predtým. Slovenské mäso na pultoch obchodov nahrádza tovar zo zahraničia, píše RTVS.

Najviac mäsa dovážame z Európy. Bravčové k nám prúdi najmä z Poľska, Belgicka, Španielska, Nemecka a Česka. Hovädzie mäso na Slovensko prichádza z Nemecka, Írska, Holandska, Poľska a Česka.

Mäso spoza oceánu

Zaujímavé je, že sa k nám dováža aj mäso z Afriky či Južnej Ameriky. Aj napriek nákladom na prepravu dokáže úspešne konkurovať domácej produkcii.

Krach jedného z domácich spracovateľov spôsobí ďalší pokles dostupnosti slovenského mäsa v obchodoch.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 69 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Veľký bitúnok bojuje o prežitie. Firma má obrovské straty

Spoločnosť Nourus – Mäso patrí medzi dôležitých spracovateľov mäsa na Slovensku. Bitúnok sa však dostal do vážnych finančných ťažkostí a požiadal súd o reštrukturalizáciu. Ak sa firme podarí, dokáže sa vyhnúť bankrotu.

Takmer dvojmiliónová strata

Nourus – Mäso sa prepadol do hlbokej straty. Kým ešte pred troma rokmi firma dosahovala zisky na úrovni viac než stotisíc eur ročne, rok 2023 ukončila so stratou vo výške 1,96 milióna eur, ako uvádzajú údaje na FinState. Voči štátnym inštitúciám spoločnosť nemá žiadne záväzky.

Späť
Strana 1/2Ďalej
txbCoinfactory mobil baner
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Koniec peniazom ležiacim v bankách. Nová stratégia EÚ zmení vaše investovanie

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie