Slováci, pozor na tieto podvodné smsky. Ignorujte ich a na nič neklikajte

Kategorie: Novinky, Titulky
Podvod vo forme sms sa opäť šíri.
Podvod vo forme sms sa opäť šíri. Zdroj: shutterstock.com/Elena Uve/Robson90

Podvody číhajú na nepozorných ľudí všade na internete, no výnimkou nie sú ani sms správy. Podvodníci sa snažia vyvolať u potenciálnych obetí nutnosť rýchleho konania. Využívajú k tomu najčastejšie služby, ktoré používame – ako napríklad poštu. Nedávno došlo opäť k hromadnému odosielaniu podobných podvodných správ.

Podvod na každom rohu

Ani naša redakcia sa nevyhla poslednému podvodnému rozosielaniu sms správ. Samozrejme, väčšina ľudí na podobné výzvy nereaguje, no podvodníkom stačí malé percento obetí, ktoré naletia. Okrem samotnej pošty podvodníci využívajú napríklad aj výzvy na zaplatenie pokuty za vysokú rýchlosť a mnoho ďalšieho.

Cieľom správy je osloviť čo najvyšší počet obetí, keďže poštu využíva takmer každý z nás. Deň čo deň na balíky čakajú tisíce ľudí. Tieto podvody vôbec nie sú novinkou, no je potrebné na nich upozorňovať neustále. Pre viac informácií vám odporúčame prečítať si aj oficiálne varovanie Slovenskej pošty, kde máte množstvo príkladov podobných podvodných správ.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Nikdy nezadávajte osobné ani platobné údaje

Ako vidíme na obrázku nižšie, podvodnú správu označilo mobilné zariadenie ako spam (červený výkričník), no nie každý mobil disponuje touto funkciou. Preto je potrebné byť ostražitý. Okrem toho si môžete všimnúť aj čas, kedy sms správu podvodníci odoslali. Tí myslia naozaj na všetko a snažia sa využiť rannú nepozornosť.

Všeobecne sa odporúča, aby ste neklikali na žiadny hypertextový odkaz, ktorý sms správa obsahuje. Problém ale nastane hlavne vtedy, keď po presmerovaní na podvodnú stránku zadáte svoje osobné údaje. Cieľom podvodníkov je vzbudiť nutnosť rýchleho konania a využiť podobnosť podvodnej stránky s tou oficiálnou.

Podvodná sms

Podvodná sms. Zdroj: vlastné mobilné zariadenie

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Na podobné správy nereagujte

Požadovaná suma 2,99 eur je v našom príklade nízka, no ak sa nájde dostatok podvedených, z malej sumy sa náhle stáva vysoká. Okrem toho, na vykonanie prevodu od Vás stránka vyžaduje zadať údaje o karte, ktoré môžu byť zneužité. Môžete sa preto stať obeťou väčšieho finančného podvodu.

Kryptomagazín vás pravidelne informuje o rôznych podvodoch. Odporúčame Vám prečítať si aj ďalšie články na podobnú tému:

Majte na pamäti, že Slovenská pošta od vás nikdy nepýta peniaze prostredníctvom smsiek alebo e-mailov. Odporúčame Vám vždy kontrolovať odosielaciu adresu a v prípade, že si nie ste istí, môžete priamo telefonicky kontaktovať samotnú poštu.

Mohlo by ťa zaujímať: Pozor na podvodné e-maily. Vaša kryptomeny môžu byť ukradnuté