- Eshop Temu kraľuje Googlu pri vyhľadávaní takmer akéhokoľvek tovaru
- Spoločnosť však čelí obvineniam, že svojich zákazníkov špehuje
Nový čínsky predajca zobral pred Vianocami slovenský trh útokom. Temu ponúka široký sortiment za mimoriadne lákavé ceny. Svojou online reklamou úplne prevalcoval konkurenciu. Aplikácia tohto obchodníka bola tou najsťahovanejšou na Slovensku v uplynulých mesiacoch. Avšak ako býva zvykom, ak je ponuka až príliš výhodná, bude v tom nejaký háčik. Internetový obchod čelí závažným obvineniam.
Čínsky eshop kraľuje vo vyhľadávači
Slováci, ktorí majú v obľube nakupovanie online si zaiste všimli, že vyhľadávačom kraľuje nový internetový predajca. Eshop Temu sa v Googli zobrazuje na prvých priečkach pri vyhľadávaní takmer čohokoľvek. Ak si chcete kúpiť nové hodinky, tenisky, mixér či kozmetiku, čínsky obchod neunikne vašej pozornosti.
Temu láka zákazníkov z celého sveta na nákup za super nízke ceny. Zimnú obuv alebo smart hodinky tam nájdete v cenách do 15 eur. Predajca na svojej stránke vyzýva k rýchlemu nákupu, pretože jeho ponuka je časovo obmedzená. Vianočné zľavy sú vo výške až 90 % a navyše aj s dopravou zadarmo.
Podľa portálu Mojandroid mala aplikácia Temu v novembri na Slovensku najviac stiahnutí spomedzi všetkých aplikácií. Rovnako tomu bolo aj v mesiacoch september a október. Celkovo si ju vo svete stiahlo už viac ako 100 miliónov používateľov.
Obchod Temu špehuje zákazníkov
Temu v súčasnosti čelí vážnej skupinovej žalobe, ako informoval portál Cyberdaily. Spoločnosť údajne porušila federálne zákony „utajenými aktivitami sledovania”. Podľa žalobcov Temu nezákonne zhromažďuje citlivé údaje o zákazníkoch a na základe nich dokáže presnejšie cieliť marketing na každého spotrebiteľa. Vďaka tomu spoločnosť dosahuje vyššie zisky, ktorými kompenzuje nízke ceny ponúkaných produktov.
Podľa skupinovej žaloby, Temu zhromažďuje údaje ako mená, adresy, emailové adresy, telefónne čísla, biometrické údaje aj informácie o kreditných kartách. Spoločnosť údajne monitoruje aktivitu užívateľov aj mimo platformy Temu, a to vložením špionážného kódu na webovú stránku, ktorú užívatelia navštívia, keď opustia web čínskeho predajcu.
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Zákazníkom začali miznúť peniaze
Americká organizácia na ochranu spotrebiteľov The Better Business Bureau uviedla, že spotrebitelia podali viac ako 900 sťažností, ktoré sa týkali neoprávnených výberov a transakcií z ich účtov po tom, čo nakúpili u čínskeho predajcu Temu.
Vývojári aplikácie Temu majú za sebou špinavú minulosť. Google Play pred časom odstránil z ponuky appku s názvom Pinduoduo, ktorá patrila rovnakej materskej spoločnosti ako Temu. Google aplikáciu odstránil po tom, čo zistil, že obsahuje špionážny kód, ktorý sa zameriava na používateľov a konkurentov. Materská spoločnosť PDD Holdings presunula vývojárov z Pinduoduo na nový projekt, ktorým bola práve aplikácia Temu.
Internet vie byť veľmi nebezpečným miestom plným nástrah, ktoré môžu vyjsť používateľov draho. V online priestore by sme mali byť mimoriadne obozretní, aby sme nenaleteli na triky rôznych typov podvodníkov.
Prečítajte si aj: Slovenská banka upozorňuje: Týmto trikom vám podvodníci dokážu vybieliť účet