Dosiahne Bitcoin prudký rast?
Dosiahne Bitcoin prudký rast? Zdroj: Shutterstock.com/nuttapon averuttaman

Za posledných 7 dní Bitcoin vzrástol o viac ako 4,4 %. Už v najbližších dňoch môže byť prekonaná dôležitá úroveň 17 000 dolárov. Aj keď nejde o žiadny výraznejší profit, trhová kapitalizácia sa zvýšila o viac ako 10 miliárd dolárov v priebehu jedného dňa. Blíži sa koniec roka a veľká časť analytikov očakáva nárast.

Kryptomenový obchodník so pseudonymom Tardigrate poukázal na oscilátor cenového momentu BTC, známeho pod skratkou PMO, ktorý naznačuje, kam by mohla smerovať cena BTC v nasledujúcich dňoch. V súčasnosti sa tento indikátor nachádza pod nulovou hodnotou, ktorá naznačuje potenciálny odraz smerom nahor. Začiatkom roka 2023 by sa tak Bitcoin mohol dostať na úroveň 24 000 dolárov.

Ďalší populárny analytik so pseudonymom Moustache okomentoval indikátor Bollinger Band Width Percentile, ktorý taktiež naznačuje prudký rastúci pohyb. Moustache poukázal, že sa na základe dlhodobého horizontu tento indikátor nachádza na najnižšej úrovni za posledných 6 rokov. Naposledy sa tento scenár odohral v roku 2016. BTC vtedy vzrástol o viac ako 80 % v priebehu 4 týždňov.

V čase písania tohto článku sa Bitcoin obchoduje tesne nad úrovňou 17 000 dolárov. Ak by sa podarilo vlajkovej kryptomene zvýšiť svoju cenu na základe spomínaných ukazovateľov, trhová kapitalizácia môže vzrásť až o 500 miliárd dolárov.

Čo si myslíte vy o ďalšom vývoji Bitcoinu? O svoj názor sa môžete podeliť v komentári nižšie.

Prečítaj si tiež: Ktorá cena Bitcoinu predstavuje ideálnu zónu nákupu?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.