Škandalózny príbeh spoločnosti 123Kurier. V kauze nastal zlom

  • 123Kurier skončil v konkurze s obrovskými dlhmi.
  • Majiteľ firmy si odpykáva trest za lúpež.
  • Prekvapením je, že spoločnosť dostala šancu na záchranu.
Novinky 123 kuriér má nádej na prežitie
123 kuriér má nádej na prežitie. Zdroj: Reprofoto: facebook.com/123kurier
Okazio PCBitmarkets

Spoločnosť 123Kurier takto pred rokom plnila stránky médií. Firma krátko pred Vianocami zadržala balíky v depe, nevyplatila e-shopy ani zamestnancov. Jeden z jej majiteľov o niekoľko mesiacov neskôr skončil za mrežami za lúpež. Aktuálne žilinský súd pozastavil konkurz zadlženej spoločnosti a firma má poslednú nádej na záchranu a môže odvrátiť bankrot.

Príbeh spoločnosti 123Kurier

Slovenská doručovacia spoločnosť 123Kurier využila príležitosť na trhu počas obdobia pandémie na svoju rýchlu expanziu. Kým v predcovidovom období sa jej ročné tržby pohybovali v desiatkach tisíc eur, v roku 2022 utŕžila takmer 20 miliónov eur.

Firma dosiahla úspech expresnou rýchlosťou, no o to strmší bol jej následný pád. Ako sme vás počas minuloročnej predvianočnej obchodnej sezóny informovali, 123Kurier ukončil svoju činnosť za zvláštnych okolností.

Spoločnosť v tom čase tvrdila, že sa stala obeťou nekalých praktík vlastných zamestnancov. Kuriéri údajne prestali posielať inkasované platby za doručené zásielky a navyše viacero kľúčových zamestnancov, ktorí zastávali vedúce pozície, z firmy potichu odišlo. Dôvodom mal byť konkurenčný boj. Vzbura zamestnancov vraj súvisela s nepriateľským prevzatím firmy 123Kurier.

123Kurier vo svojom vyhlásení uviedol:

Podstatná väčšina našich vedúcich zamestnancov vykonávajúcich pre nás prácu na kľúčových pracovných pozíciách ukončila svoje pracovné pomery, a to bez akéhokoľvek upovedomenia ktoréhokoľvek z konateľov či majiteľov našej spoločnosti.

Títo sa o plynutí výpovedných dôb (z dôvodu zatajenia ich doručenia spoločnosti prostredníctvom zlomyseľného manažmentu) dozvedeli až v čase, keď sa zásadným negatívnym následkom takéhoto konania už nedalo úplne zabrániť.

Firma skončila a jej majiteľ je vo väzení

Po tomto škandále firma zatvorila svoje depá a nadobro ukončila svoju činnosť. Jeden z jej majiteľov Miloš Melník unikal niekoľko mesiacov polícii po tom, čo bol odsúdený na trojročný nepodmienečný trest za lúpež.

Obrovské dlhy dostali firmu do konkurzu

123Kurier po sebe zanechal obrovské dlhy. Firma nevyplatila e-shopy, zamestnancov a dlhy sa jej nakopili aj voči štátnym inštitúciám.

Podľa údajov z Finstatu dlhuje 123Kurier viac než 3 milióny eur Finančnej správe. Firma figuruje aj na zozname dlžníkov Sociálnej poisťovne, ktorá voči nej eviduje nedoplatok vo výške 202-tisíc eur. Ďalšie desiatky tisíc eur si nárokujú zdravotné poisťovne.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.
Späť
Strana 1/2Ďalej
txbtxb
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.