[SCAM ALERT] Bol Innovamine SCAM už od začiatku? 5 znamení, že niečo nie je OK!

Novinky Kryptomenové podvody
Kryptomenové podvody. Zdroj: Shutterstock.com/Bits And Splits
Okazio PCWallstreetpepe ICO mobil baner

Innovamine do minulého týždňa fungoval. Išlo o HYIPs projekt, ktorý vyplácal pravidelne všetkých investorov. Mnohí dostali ďaleko viac ako vložili, iní to šťastie nemali. Projekt bežal pol roka a tváril sa ako seriózny mining. Prečo im dôverovalo toľko ľudí? A vlastne ako to, že nespoznali, že ide o SCAM? Nižšie si rozoberieme 5 základných znakov, ktoré ak sa vyskytujú, je lepšie od takého projektu dať ruku preč.

 

1. Prísľub vysokých výnosov

Asi najštandardnejšou motiváciou ľudí investovať do takýchto projektov je prísľub vysokých ziskov. Práve toto býva najzásadnejšia chyba. Netvrdíme, že to nie je reálne, ale ak niekto ponúka čo len 10 % či 15 % mesačne, tak to už niečím smrdí. Takéto vyplácanie investícií musí ísť do reálnej straty. Skôr či neskôr. A jediné, čo vie takúto firmu držať nad vodou, je to, že od investorov vyberú viac peňazí, ako ich vyplatia. Preto je tu od nás varovanie, aby ste sa nezapájali do projektu, kde sú zisky viac ako 5 % mesačne. Pozor, ani záruka nižšej sadzby nie je istotou, že projekt nie je SCAM.

 

2. Neexistujúca spoločnosť?

Ďalším dôležitým faktorom je reálnosť spoločnosti. Či vôbec existuje, kde má sídlo, kde má ťažobnú farmu, či má nejaký tím ľudí atď. atď. Všetky tieto informácie by skutočná a legit spoločnosť, ktorá prenajíma ťažobný výkon, mala mať transparentne na svojej web stránke. Rovnako aj ID spoločnosti s adresou a všetkými dostupnými informáciami. Pokiaľ niečo chýba, alebo sa k týmto informáciám nikde nedostanete, je to varovanie a neriskovali by sme to.

 

3. Polofunkčná a graficky zle vypracovaná stránka

Áno, aj toto je veľmi dôležitý faktor. Pokiaľ to spoločnosť myslí vážne a neplánuje to po mesiaci prijímania peňazí od ľudí zabaliť, mala by mať aj moderne a kvalitne po funkčnej aj vizuálnej stránke vypracovaný web a sociálne kanály. Stretli sme sa mnohokrát s tým, že stránka vyzerala hrozne. Logá nesedeli, buttony tiež nie, celé to pôsobilo, ako keby to robil niekto v skicári. Dokonca, niektoré tlačidlá ani nefungovali. Do takýchto stránok by sme nevložili ani korunu. Vyhýbať sa!

 

4. Zľavy na nákup ťažobného výkonu aj 50 % – NEZMYSEL!

A teraz sa zamyslime. Kto by už len dával 50 % zľavu na zakúpenie ťažobného výkonu, ktorý by vám mal za rovnaké peniaze vyťažiť raz toľko? Prečo by sa ukrátili o tak vysoký zisk alebo šli do straty? Nehovoriac o tom, že to skombinujú s 15 % mesačným zhodnotením. Či je to 50 % alebo 20 %, akonáhle stránka ponúkne výrazné zľavy, je možné, že ešte chce posledné peniaze nahrabať a sme blízko pri jej konci. Je to varovanie.

 

5. Stránky s pochybnými doménami io, farm, biz, eu…

A na záver asi to, na čo treba pozerať ako na prvé, je samotná doména. Spoločnosti, ktoré majú nakúpené stroje na mining a plánujú výkon prenajímať, majú aj kvalitne vypracovaný systém na stránke alebo v aplikácii. Na doménach však rozhodne nešetria. Pokiaľ sa neplánujú zajtra zabaliť, nemali by používať domény ako io, farm, biz, eu, online, me, am, cc, group, xyz a pod.  Ideálna je *.com doména, ale ani tá nie je vždy istotou.

V závere už len to, že každý z takýchto projektov je riskantný, aj keby ani jeden z vyššie spomenutých bodov nebol naplnený.  Stále ide o veľké riziko. To, že sa budete držať týchto bodov, vám pomôže len čiastočne ho eliminovať.

Čítajte ešte toto 🙂

[SCAM ALERT!] Podvodné stránky ponúkajú predpredaj Libra tokenov

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Kvakomat PC bannertxb