jeskyne

Len málokomu sa podarí objaviť nového živočícha alebo nový prírodný útvar. Ten, komu sa takáto vec pošťastí ju má možnosť potom pomenovať podľa vlastného uváženia. A presne toto šťastie mal Guido Turricchia a jeho skupina prieskumníkov hlboko v džungli Papuy-Novej Guiney. Speleológ našiel novú jaskyňu a mal tú česť ju pomenovať. Guido, environmentálny inžinier a bitcoinový nadšenec si vybral meno Satoshi.

Bitcoinoví nadšenci naprieč pralesom

10 decembra minulého roku sa trio skúsených prieskumníkov: Guido Turricchia, Andrea Felici a Maurizio Buttinelli vydalo z rodného Talianska a pustili sa do svojej najambicióznejšej cesty cez dažďový prales Papuy-Novej Guiney. Ostrov, ktorý sa nachádza v juhozápadnom Pacifiku a leží severne od Austrálie je známy svojou biologickou rozmanitosťou. Počas svojej výpravy prešli z Guatemaly do Kostariky aby po niekoľkých týždňoch cesty skupina, vedená miestnym sprievodcom, prišla do jaskynnej formácie v srdci džungli Papuy-Novej Guiney.

Blockchain Valley

Guido so svojou partiou objavil impozantný jaskynný systém s pozemnou riekou, kde najväčšia jaskyňa má rozmery 120 x 80 x 50 metrov. O tom ako Guido verí v budúcnosť bitcoinu a blockchainu samotnému svedčí fakt, že celý komplex nazval celkom prozaicky: Blockchain Valley (Údolie Blockchain).

Vstúpte do Satoshiho jaskyne

Po prechode cez Blockchain Valley prišla skupina prieskumníkov do najväčšej jaskyne celého systému. Ako uviedol Guido, je zaužívanou praxou pomenovať nové jaskyne po dôležitých ľuďoch, a keďže meno Satoshi neniesol zatiaľ žiadny geograficky objekt, jeho voľba bola jasná. Ostatne, niet sa čomu diviť. Guido sa dozvedel o Bitcoine už v roku 2013 a postupne sa začal vzdelávať a hľadať informácie o blockchaine a princípoch, na ktorých táto kryptomena funguje.

Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance