Ripple rallye
Ripple rallye,zdroj: www.shutterstock.com/Grey82

Ripple na začiatku roka 2017 predviedol úžasnú jazdu a behom troch týždňov vyskočil z troch centov na takmer 45c. Odvtedy však táto kryptomena stagnovala a posledných šesť mesiacov to vyzeralo biedne. Spôsobom pre Ripple typickým, však pred tromi dňami nastala ďalšia pumpa. Graf chvíľu utekal vertikálne a zastavil sa až v okolí 82c, kde je doteraz.

Chýba nám fundament?

Zatiaľ čo vlastníci Ripple mincí sa teraz pravdepodobne usmievajú, väčšina ľudí iba krúti hlavou. Aké sú dôvody tejto masívnej pumpy? Skok z 25c na 82c podľa všetkého spôsobili dve udalosti.

55 miliárd XRP uzatvorených na Escrow účtoch

Vývojársky tým Ripple vytvoril 55 miliardových kontraktov. Prvý sa uvoľní v januári 2018 a ďalšie budú nasledovať vždy mesiac po sebe. Čo to znamená?

Nuž, momentálne je v obehu menej než 39 miliárd XRP mincí. Tím, ktorý vytvoril Ripple, vlastní ďalších 55 miliárd. Tento Damoklov meč visel nad Ripple niekoľko rokov a investorov tak udržiaval v neistote. Ak by toľko mincí naraz vstúpilo na trh, hodnota podkladového aktíva by padla o 80%.

Všetkých 55 miliárd bolo uzatvorených v Escrow účtoch, ktoré si môžete predstaviť ako časové zámky.  Po uplynutí určenej doby budú zdroje opäť uvoľnené. Vytvorených bolo 55 kontraktov, všetky v hodnote jednej miliardy XRP.

Každý mesiac sa uvoľní jedna miliarda. Tieto zdroje sa následne použijú na financovanie vývoja, marketingu… Čo sa zvýši bude opäť uzamknuté a posunuté na koniec fronty.

Zdroj: ripple.com

Japonské a juhokórejské banky testujú medzištátne transakcie založené na Ripple

Uzamknutie veľkej časti XRP mincí do escrow účtov iste pomohlo a hodnota začala rásť, no skutočnú bombu odpálila až správa, že japonské a juhokórejské banky chcú vyskúšať medzištátne transakcie založené na Ripple technológii. Nebudú sa posielať samotné XRP. Iba sa použije podobný blockchain. To je všetko…

Prudký nárast hodnoty začal na burzách v Južnej Kórei. Hlavne Bithumb v poslednej dobe zaznamenáva nezvykle vysoké volume.

Zdroj: asia.nikkei.com

Nasledovať bude retracement?

300% pumpa síce vyzerá zaujímavo, no pravdepodobne sa nedočkáme ďalšieho nárastu. Ja osobne očakávam pullback na zdravšie hodnoty v okolí 50 centov. Predsa len, takto vertikálny graf sa nevidí každý deň. Pozrite na to:

ripple graf long term 15.12.2017

Sledujte nás na facebooku.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance