veľryba

Riadia ázijský trh s kryptomenami veľryby? • Anthony Pompliano verí Bitcoinu tak, ako ešte nikdy• Coindeal bude ako prvá kryptomenová burza sponzorovať klub priamo v Premier League • Anglické bezpečnostné orgány varujú pred falošnými kryptomenovými spoločnosťami • Bitcoin vývojár vysvetľuje jeden z najväčších problémov BTC • Ako správne regulovať kryptomenové burzy?

Riadia ázijský trh s kryptomenami veľryby?

Veľryby – investori alebo investičné spoločnosti s obrovským množstvom kryptomien (zvyčajne v hodnote nad 5 000 BTC), sú veľkým strašiakom kryptomien. A to najmä preto, že vedia ovplyvňovať trh (keďže objemy sú zatiaľ pomerne malé). Sú teda stelesnením centralizácie sily, informácií a v neposlednom rade aj peňazí. Práve preto idú proti myšlienke kryptomien, ktorou má byť decentralizácia. To je vidieť napríklad na ázijských trhoch. Už v apríli bolo spozorovaných hneď niekoľko obrovských transakcií a presunov z peňaženiek veľrýb. Tie boli nasledované pomerne veľkým rastom ceny Bitcoinu, ale aj iných kryptomien. Svedkami toho môžeme byť opäť už čoskoro najmä v Ázii, kde by veľryby (najmä v Kórei a Číne) mohli robiť veľké presuny a tak (ne)priamo ovplyvňovať aj vývoj ceny.

Viac na túto tému sa dozviete tu: zycrypto.com

Anthony Pompliano verí Bitcoinu tak, ako ešte nikdy

Jeden z najväčších a najzvučnejších býkov, Anthony Pompliano, verí, že kryptomeny majú pred sebou skvelú budúcnosť. Ako veľký fanúšik Bitcoinu sa Anthony pomerne často vyjadruje prostredníctvom svojho Twitter profilu k novinkám ohľadom tejto kryptomeny. Nedávno napríklad porovnal zisk Bitcoinu a akcií v prvej polovici roka 2019. Rovnako sa už v minulosti zviditeľnil tým, že odporučil aj samotnému Warrenovi Buffettovi, aby investoval do Bitcoinu. Vo svetlú budúcnosť verí napríklad aj kvôli halvingu alebo narastajúcemu množstvu inštitúcií, ktoré pomaly začínajú prijímať kryptomeny.

Viac o postoch Anthonyho Pompliana sa dozviete na tomto odkaze: zycrypto.com

Coindeal bude sponzorovať klub priamo v Premier League

Už včera sme v správach informovali o futbalovom klube z Izraela, ktorý je sponzorovaný stránkou coinmarketcap. Dnes prinášame správu z rovnakého súdka, aj keď ide o novinku trošku väčších rozmerov. Kryptomenová burza Coindeal sa dohodla na sponzorovaní prekvapenia tohtoročnej anglickej futbalovej Premier League – tímu Wolverhampton Wanderers FC. Nováčik v súťaži predvádzal skvelé výkony, čím sa dostal až do Európskej súťaže UEFA. A práve tam má byť marketing Coindealu namierený. A práve vďaka tejto spolupráci by sa totiž mohlo objaviť meno tejto burzy na televíznych obrazovkách, čo by zaistilo masívnu kampaň a obrovskú reklamu. Sledovanosť samotnej súťaže je pritom obrovská.

Viac o Coindeal, ale aj dohode s tímom Wolverhampton Wanderers sa dočítate tu: coinspeaker.co

Anglické bezpečnostné orgány varujú pred falošnými kryptomenovými spoločnosťami

Jeden z najväčších problémov kryptomien je stále vysoká miera zločinu a podvodov v tomto sektore. Nikto tu teraz nehovorí o nejakom financovaní terorizmu alebo praní špinavých peňazí a podobne. Skôr je stále problém v tom, že podvodné schémy, Ponzi a rôzne iné nekalé praktiky sú veľkým lákadlom pre kriminálnikov. Tí prichádzajú stále s novými možnosťami, ako okradnúť ľudí o peniaze. Práve preto sa FCA (Financial Conduct Authority – Orgán finančnej správy) rozhodol varovať občanov Veľkej Británie pred rôznymi nástrahami v tomto sektore. Práve vo Veľkej Británii majú totiž stále vznikať nové spoločnosti, ktoré nepredávajú žiadny poriadny a hlavne legálny produkt alebo službu, ale zavádzaním okrádajú ľudí o peniaze prostredníctvom kryptomien. Využívajú na to najmä takzvané „clone firms“ (kópie firiem).

Ak chcete vedieť, čo presne tieto clone firms robia, tak kliknite tu: coindoo.com

Bitcoin vývojár prezradil jeden z najväčších problémov BTC

Jeff Garzik, kryptomenový expert, jeden z prvých vývojárov Bitcoinu a známa osobnosť v kryptosvete nedávno označil jeden z najväčších problémov Bitcoinu. Tým by malo byť škálovanie. Pre Jeffa Garzika ide dokonca o primárny problém, ktorý, ak sa nevyrieši, môže priniesť záhubu tejto meny. Rovnako sa vyjadril, že rýchlosť, s akou sa Bitcoin mení je aktuálne nedostatočná. Rovnako si ďalej myslí, že transakčné poplatky sa vedia vyšplhať na ceny, ktoré „zabijú BTC“. Ako príklad uvádza transakčný poplatok 10 dolárov, ktorý automaticky predražuje celú transakciu. A v tom by mal byť aktuálne najväčší problém BTC.

Viac o jeho zaujímavých pohľadoch si môžete prečítať tu: ccn.com

Ako správne regulovať kryptomenové burzy?

Otázka za milión. A možno aj za viac. Regulácie v prípade kryptomien sú veľkým problémom. A môžu byť ešte väčším. Stále viac a viac štátov sa snaží nájsť tú správnu reguláciu kryptomien, od veľmi „laxného“ prístupu až po takmer kompletné zakázanie kryptomien v krajine. Ako však správne regulovať kryptomenové burzy? Tak takúto otázku sa už nejeden mesiac snažia vyriešiť regulátori na celom svete. Ich hlavnou úlohou by mala byť nielen snaha zabrániť monopolu akejkoľvek kryptomenovej burzy, ale aj zaistiť bezpečnosť a stabilitu búrz. To už môže byť poriadny problém. Takisto by však mali regulátori dbať aj na pravdivosť informácií, ktoré burzy zverejňujú (ako napríklad objem denných transakcií).

Viac na túto tému sa dozviete tu: coindesk.com

Čo čítať ďalej?

Bitcoin trhá akcie na kúsky – v roku 2019 už zarobil 10-násobne viac!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre