Požiadavky na reguláciu kryptomien boli na Svetovom ekonomickom fóre v Davose minulý týždeň dôležitou témou. Najvýznamnejšie svetové finančné inštitúcie zostávajú stále obozretné, pokiaľ ide o kryptomeny a prípadné budúce regulácie. Obavy z nich sa podieľali na nedávnom prepade kryptotrhov.
Článok je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Denisa Falta.
Vlády chcú regulovať, finančné inštitúcie vyčkávajú
Vlády po celom svete naznačili svoj pokračujúci alebo bezprostredný zámer legislatívne upraviť a regulovať kryptomeny, zatiaľ čo sa zdá, že nejväčšie bankové a finančné firmy čakajú na väčšiu transparentosť kryptotrhu skôr, ako začnú plánovať svoj vstup na tieto trhy.
Vládne kryptomeny
Niektoré krajiny, ako je napr. Rusko, sú už pomerne ďaleko s vytváraním vlastnej kryptomeny, vydávanej a plne ovládanej vládou. Iné štáty, ako Venezuela, boli donútené k vydaniu vlastnej kryptomeny v snahe bojovať proti mimoriadnej inflácii, ktorá ochromila ich ekonomiku.
Ako protiklad k decentralizovanému a anonymnému systému kryptomien je vládou vydaná kryptomena jedinou možnosťou, ako môžu vlády bojovať o nejakú formu „kontroly”, ktorá bola pomocou kryptomien predaná do rúk bežného človeka.
Generálny riaditeľ spoločnosti Universa, Alexander Borodich, uviedol v priebehu jednaní v Davose, že vlády majú záujem o to vydávať svoje vlastné kryptomeny, ktoré by boli podporované komoditami ako napr. ropa:
„Myslím, že budú ponúkať štátne kryptomeny ako je kryptorubeľ alebo kryptobarel… kryté ropou, ktorú majú, alebo inými prírodnými zdrojmi.”
Borodich dodal, že k vzniku týchto štátnych kryptomien, ktoré spochybnia prevahu Bitcoinu a ďalších populárnych kryptomien, príde ešte tento rok.
Nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo a prihláste sa na odber notifikácií. Inštrukcie získate po kliknutí na zvonček vľavo dole. Taktiež nás môžete sledovať na našej facebookovej stránke, kde nájdete najnovšie správy z kryptosveta.