sedem programovanie mysle

Pri obchodovaní nejde len o vnímanie trhu a spracovanie informácií, ale aj o vnímanie a sčasti „programovanie seba a svojej mysle“. Zaujíma vás, ako na to?

Neoceniteľné rady od Marka Douglasa

Obchodníka nedefinuje to, čo robí, ale ako o svojich aktivitách premýšľa. Hneď prvá veta, ktorá krásne vysvetľuje, ako sa Markovi Douglasovi podarilo v minulom storočí naozaj nepredstaviteľne zbohatnúť. A nebolo to iba pomocou investovania ako takého. Mark totiž vedel, že konzistentné zisky sú najmä o hlave, a jemu sa tú svoju podarilo „preprogramovať“.

Rovnako vedel, že neexistuje žiadne zlaté alebo 100 %-né pravidlo na dokonalé obchodovanie. Pokiaľ by však existovalo, tak kľúčom by bolo najskôr toto: obchodovať bez strachu, prehnaného sebavedomia, vnímať to, čo nám trh ponúka z objektívnej pozície a sústredenie sa na aktuálnu príležitosť.

To všetko musí urobiť obchodník, ak chce, aby bol pri každom obchode a pri každej príležitosti bdelý a pripravený. Pomôže si tak najmä z dlhodobého hľadiska, kedy by mu také nastavenie mysle malo priniesť peknú odmenu. Ale pomôcť vám môže ešte niečo iné.

Programovanie svojej mysle pomocou siedmich jednoduchých fráz

Opäť na to použijem jednoduché zobrazenie v bodoch. Nič viac netreba na to, aby ste si vedeli preprogramovať svoju myseľ. Stačí nasledujúcich sedem pravidiel. Samozrejme, podmienka je, že si ich budete čítať každý deň a skutočne uveríte tomu, čo čítate.

Som konzistentný víťaz, pretože:

  1. objektívne identifikujem výhody,
  2. dopredu určujem risk každého obchodu,
  3. plne prijímam risk a som ochotný sa od obchodu emočne odpojiť,
  4. využívam výhody bez zdržanlivosti a váhania,
  5. dávam si toľko eur, koľko mi trh ponúka,
  6. neustále sledujem vlastné sklony robiť chyby,
  7. chápem dôležitosť týchto princípov, a preto ich neopustím.

Záver

Ak chcete byť naozaj ziskovým obchodníkom, opakujte si dôsledne tieto pravidlá, až kým sa vám nedostanú pod kožu. Pochopte, čo vám každé z týchto siedmich pravidiel hovorí a zoberte to za svoje. Potom budete víťazmi.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance