Ripple má problémy? – Vedúci XRP Markets bol v tichosti prepustený!

0

Má spoločnosť Ripple problémy? Tento rok ich opustil už druhý výkonný riaditeľ. Tentoraz to odniesol šéf XRP Markets Miguel Vias, s ktorým sa firma ticho rozlúčila.

Žiadne vyjadrenie, len tichý odchod

Šéf spoločnosti XRP Markets Miguel Vias aktualizoval svoj status LinkedIn, aby signalizoval koniec svojho pôsobenia vo firme. Vias sa k Ripple pripojil koncom roka 2016 po päťročnom pôsobení na poste globálneho šéfa spoločnosti CME Group Precious Metals Options. Počas svojich troch a pol roka v Ripple mal Vias na starosti vymýšľanie partnerskej stratégie pre xRapid a dohliadal na predaj XRP presahujúci jednu miliardu dolárov.

Náhly koniec pracovného pomeru v Ripple firma oficiálne neoznámila. Zvesti o odchode Viasa z Ripple sa vznášajú od leta 2018. Iróniou osudu je, že jedna z posledných správ, ktorú Vias zverejnil na svoj profil na Twitteri je zo 14. novembra 2019, kde informoval, že je stále pri Ripple a odchod neplánuje.

Tento rok už druhý riaditeľ

Od cenového boomu v roku 2018 z firmy za ten čas odišli dôležití manažéri. Cory Johnsonová, Dan Morgan a Catherine Coleyová, ktorá je v súčasnej dobe generálnou riaditeľkou spoločnosti Binance.US.

2. januára 2020 oznámil inžinier Evan Schwartz svoj odchod z Ripple po šiestich a pol roka vo firme. Veterán z Ripple viedol tvorbu protokolu Interledger (ILP) – technológie, ktorá pracuje na blockchaine XRP. Čo ho viedlo k odchodu však neprezradil.

Mohlo by vás zaujímať: Kúpa nehnuteľnosti v ČR za Bitcoin? Realitná kancelária začína prijímať kryptomeny

Záver

Odchod Miguela Viasa nie je prekvapením. XRP sa dlhšiu dobu príliš nedarí a už od spomínaného boomu sa prepadla jeho cena o 80 %, za čo si však môže firma sama svojou politikou – a to predávanie svojho podielu XRP, z čoho firma financuje svojich pracovníkov a projekty. Ovšem to, akým spôsobom, že odišiel mlčky, bez nejakého vyjadrenia je podivné. Možno sa ho v najbližších dňoch dočkáme a zistíme tak, čo má firma za plány.

Čo čítať ďalej?

Tvorca Cardana: Vitalik Buterin nezvláda Ethereum, vývoj kvôli nemu stagnuje

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan C.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre