Pripravte sa. Najväčšia slovenská banka odstaví väčšinu služieb

 • Slovenská sporiteľňa spustí cez víkend odstávku služieb.
 • Banka klientov informuje, aby si pripravili na obmedzenia.
Novinky Slovenská banka oznámila odstávku
Slovenská banka oznámila odstávku. Zdroj: shutterstock.com/nadia_acosta/13threephotography
BITmarkets BITmarkets

Najväčšia slovenská banka oznámila odstávku. Klienti by sa mali pripraviť na to, že nebudú môcť „bankovať” rovnako ako zvyčajne. K obmedzeniam dôjde už o pár dní, a preto by ste sa na to mali vopred prichystať a nenechávať si svoje platby na záver týždňa.

Slovenská sporiteľňa spustí odstávku služieb

Slovenská sporiteľňa upozorňuje klientov, aby sa pripravili na odstávku viacerých bankových služieb. Banka obmedzenia zdôvodňuje tým, že chce, aby sa klientom pracovalo s financiami pohodlnejšie, tak opäť zapracuje na skvalitnení bankových služieb.

Slovenská sporiteľňa na svojej webstránke informuje klientov

V noci z piatka na sobotu 17. – 18. mája bude nedostupná väčšina našich služieb.

 

Počas sobotňajšej noci nebudú môcť klienti Slovenskej sporiteľne využívať viaceré služby. Odstávka bude prebiehať od polnoci do skorého sobotného rána, a to do 05:00.

Banka informuje, že 18. mája od 0:00 do 05:00 nebude fungovať:

 • Internetbanking George,
 • mobilná aplikácia George,
 • Business24,
 • Business24 mobilná aplikácia,
 • Sporopay, 
 • Databanking,
 • MultiCash,
 • SMS služby a 
 • API rozhranie pre tretie strany

V čase odstávky bude taktiež nedostupné aj podpisovanie formou mTokenu, push, SMS a e-mailové notifikácie o obratoch, platbách kreditnými a debetnými kartami. Rovnako nebude možné ani zriadiť si alebo zmeniť produkty a služby cez webovú stránku banky.

Partner Portal klienti nebudú môcť využívať už 17.mája od 21:30 do 18.mája 01:30.

Slovenská sporiteľňa informuje, že elektronické výpisy za piatok 17. mája dostanú jej klienti s oneskorením.

Telefonická linka

V čase odstávky bude klientom k dispozícií Klientske centrum banky. Telefonicky budú môcť klienti aktivovať aj zablokovať platobné karty. Získajú informácie o zostatku na svojom bankovom účte a aj všetky všeobecné informácie.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Banka sa za plánovanú odstávku klientom vopred ospravedlňuje

Ako uvádza banka:

Veríme, že odstávka vám nespôsobí komplikácie. Za obmedzené používanie našich služieb sa vopred ospravedlňujeme. Ďakujeme vám za pochopenie.

Ak máte vo zvyku realizovať svoje platby v závere pracovného týždňa, počas neskorej noci z piatka na sobotu, radšej si na ne nájdite čas o niečo skôr, aby ste sa vyhli prípadným nepríjemnostiam.

Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.