Ziskový trading na burze
Ziskový trading na burze, zdroj: shutterstock.com/Autor: Bro Crock

Trading – Toto je posledný diel zo začiatočníckej serie Cesta k úspechu pomocou tradingu. Avšak do budúcnosti je dosť pravdepodobné, že pribudnú nové diely. To však teraz nie je dôležité, pretože sa pozrieme na psychológiu na trhu a najčastejšie spôsoby straty na burze.

Trading – dôležité informácie

Keďže obchodujeme s peniazmi, ktoré sú v tejto dobe snáď pre každého cenné, veľmi často pri obchodovaní prežívame emócie. Napríklad sa bojíme, že prídeme o všetok kapitál. Alebo emócie môžu byť aj vtedy, keď sme v zisku napríklad o 20 % a myslíme si, že už sme ziskový na burze. Prežívame istý stav. Straty na burze podľa rôznych výskumov trader znáša 2-násobne horšie ako zisky, resp. prežíva. A to nie je len výskum, ktorý sa týka výlučne tradingu, ale celkovo zarábania. Napríklad aj pri stávkovaní.

Tieto emócie až u 99 % všetkých traderov ovplyvňujú naše rozhodnutia. Pokiaľ otvoríme obchod niekde na vrchole a príde pokles, tak máme tendenciu nakupovať znovu a znovu. Namiesto jasne dodržanej stratégie a chytenia stop lossu si takto necháme obchod zájsť aj do 90 % straty, v horšom prípade prichádzame o všetko a sme na nule.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Práve týmto negatívnym následkom sa chceme vyhnúť. Trading nie je o ziskoch, ale v prvom rade o dodržaní stratégie a jasne nastavenom obchodnom systéme. Jednoducho, keď som tam mal zadaný stop loss, tak ho tam nechám. Len blbec by si predsa obchod pustil do väčšej straty.

Emócie v tradingu a zisk

Samozrejme, je ťažké obchodovať bez emócií, ale pokiaľ nedokážeme svoje myšlienky ovládať, nemáme šancu na burze uspieť. Častá chyba, prečo zlyháva naša myseľ a začíname veľa riskovať, je to, že obchodujeme s vysokým kapitálom a logicky sa bojíme straty. Avšak to sa dá vyriešiť tak, že budeme obchodovať s malým účtom dovtedy, kým si nevybudujeme kvalitný obchodný systém. Až následne môžeme myslieť na zisky. Samozrejme, dobrý cvik na emócie je aj neustále obchodovanie na burze, čím si myseľ zvykne na veľký nápor.

Prečítaj si aj: Návod ako rozoznať kvalitnú kryptomenu od shitcoinu, na ktorom prerobíte

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.