Používate MetaMask a iné kryptomenové peňaženky? Pozor na nový malvér!

Kategorie: Novinky
Pozor na nový malvér
Pozor na nový malvér. Zdroj: Shutterstock, Suttipun

Dajte si pozor. Objavil sa totiž nový malvér, ktorý sa zameriava na MetaMask a ďalšie kryptomenové peňaženky.

Pozor na nový malvér

Najnovšie informácie varujú pred úplne novým malvérom, ktorý sa dostal na trh. Zameriava sa na krádež kryptomien priamo z peňaženiek ako MetaMask, Coinbase Wallet či Binance Chain Wallet.

Mars Stealer. To je označenie tohto nového malvéru. Podľa bezpečnostného výskumníka 3xp0rt ide o výkonné vylepšenie trojského koňa Oski z roku 2019. Jeho zameranie je určené na viac ako 40 kryptomenových peňaženiek, ktoré fungujú ako rozšírenia v prehliadačoch ako Chrome, Opera, Firefox či Brave.

Prečítaj si tiež: Obrovský útok na Wormhole – hacker ukradol 321 miliónov USD!

Burza Binance je najväčšia a pravdepodobne aj najlepšia kryptomenová burza. Pokiaľ chceš obchodovať aktuálne alebo iba nakupovať kryptomeny, odporúčame ti vytvoriť si účet cez náš link. Získaš tak doživotnú zľavu na akýkoľvek obchod, ktorý otvoríš na tejto burze.

Mars Stealer sa môže šíriť veľmi jednoducho pomocou rôznych kanálov, webových stránok na hosting, torrentových klientov a iných pochybných stránok. Akonáhle príde k infikovaniu, súbor si najprv skontroluje jazyk zariadenia. Ak sa tento údaj zhoduje s jazykom Kazachstanu, Uzbekistanu, Azerbajdžanu, Bieloruska či Ruska, softvér opustí systém bez dôkazu akejkoľvek prítomnosti. Zaujímavé však? Môžeme sa domnievať, že tvorca malvéru pochádza s východnej časti Európy alebo Ázie.

Len čo nájde inú ako sú vyššie uvedené krajiny, okamžite sa zameria na citlivé informácie a údaje o adresách kryptomenových peňaženiek a súkromných kľúčov.

Na dark webe sa cena tohto malvéru aktuálne pohybuje na úrovni 140 USD. Buďte teda opatrní a dajte si pozor, na aké odkazy kliknete.