Poslanci vyslovili krutú pravdu. Slovensku hrozí kolaps a na dôchodky nebudú peniaze

  • Populácia Slovenska rýchlo starne.
  • Na dôchodky už čoskoro nebudú peniaze.
Novinky Slovensko už o pár rokov nebude mať na dôchodky
Slovensko už o pár rokov nebude mať na dôchodky. Zdroj: shutterstock.com/Prostock-studio
BitmarketsSolaxy mobil banner

KDH upozorňuje, že v horizonte niekoľkých rokov hrozí na Slovensku kolaps sociálneho systému a vyplácania dôchodkov. Kresťanskí demokrati to tvrdia v súvislosti so štatistikou o demografii, ktorú uverejnil Štatistický úrad, podľa ktorej v roku 2050 stúpne na Slovensku počet obyvateľov starších ako 65 rokov na viac ako 1,5 milióna a budú tvoriť približne 30 percent populácie.

KDH ako prorodinné hnutie preto vyzýva vládu, aby túto situáciu začala riešiť a pripravila opatrenia, ktoré zvýšia pôrodnosť na Slovensku.

Sociálny systém na Slovensku kolabuje

Na Slovensku dlhodobo ubúda počet obyvateľov a stúpa počet dôchodcov. Kým v roku 2020 žilo na Slovensku 919 000 dôchodcov, tak v roku 2050 by ich malo byť viac ako 1,5 milióna, čo je neudržateľné pre sociálny systém. Vláda doteraz nepredstavila žiadne riešenie a ani ochotu riešiť tento vypuklý problém. Hrozí totiž, že o niekoľko rokov sociálny systém na Slovensku skolabuje a štát nebude mať na výplatu dôchodkov pre ľudí, ktorí celý život poctivo pracovali,” hovorí predsedníčka poslaneckého klubu KDH a odborníčka na sociálnu oblasť Martina Holečková.

98 %

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Finančné rozdielové zmluvy sú zložité nástroje a sú spojené s vysokým rizikom rýchlych finančných strát v dôsledku pákového efektu. Na 74 % účtov retailových investorov dochádza k finančným stratám pri obchodovaní s finančnými rozdielovými zmluvami u tohto poskytovateľa. Mali by ste zvážiť, či chápete, ako finančné rozdielové zmluvy fungujú, a či si môžete dovoliť podstúpiť vysoké riziko, že utrpíte finančné straty.

Vláda nerieši, že peniaze na dôchodky nebudú

Holečková tiež upozorňuje na úplnú absenciu záujmu vlády o prorodinnú politiku.

Dlhodobo sa na Slovensku rodí menej ľudí ako zomiera. Vláda sa však absolútne nezaujíma o prorodinnú politiku a nemá jasnú víziu toho, ako by chcela zvýšiť pôrodnosť. Vyzývame preto vládu, aby sa začala touto situáciou okamžite zaoberať a predstavila plán prorodinných opatrení, ktoré dokážu zvrátiť tento negatívny trend,” dodáva Holečková.

Kvakomat PC bannerOkazio mobil