Populárna slovenská banka oznámila zmeny. Týkajú sa fungovania všetkých jej bankomatov

  • Fio banka oznámila, že všetky jej bankomaty ponúkajú novú službu.
  • Klienti môžu vkladať peniaze na účet aj bez plastovej karty.
Novinky Fio banka vylepšila bankomaty
Fio banka vylepšila bankomaty. Zdroj: shutterstock.com/Dmitry Kalinovsky/Valeri Luzina
BITmarkets BITmarkets

Obľúbená slovenská banka predstavila novinku, ktorú môžu klienti využívať vo všetkých jej bankomatoch. Inovácia umožní Slovákom vkladať peniaze na účet nielen vo forme hotovosti alebo plastovej karty, ale aj moderným spôsobom.

Fio banka spustila vklady hotovosti cez mobil

Po novom môžu klienti Fio banky vkladať peniaze na účet cez digitalizovanú kartu vo svojom mobilnom telefóne alebo inteligentných hodinkách, o čom banka informovala vo svojej tlačovej správe. Táto novinka výrazne zjednoduší a zrýchli celý proces a je ďalším významným krokom v digitalizácii bankových služieb.

Pohodlné vklady

Klienti Fio banky teraz môžu používať digitalizované karty uložené v aplikáciách Google Pay, Apple Pay a Garmin Pay na vklad hotovosti do recyklačných bankomatov, tzv. vkladomatov.

 

Obchodný riaditeľ Fio banky Jan Bláha uviedol:

Klienti Fio banky sa odteraz zaobídu bez svojej plastovej karty a kartou v mobile môžu zaplatiť v obchode, vyberať z bankomatu a po novom aj v bankomatoch Fio banky hotovosť vkladať. Verím, že toto je ďalší krok v digitalizácii služieb, ktorá je určená pre klientov a ich komfort.

Aktuálna inovácia umožní klientom Fio banky používať mobilné zariadenia na vkladanie hotovosti, čím úplne eliminuje potrebu nosiť so sebou plastovú kartu. Tento krok je súčasťou širšej stratégie banky na zjednodušenie a zrýchlenie bankových služieb, pričom digitálne riešenia sú v centre jej pozornosti.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Vlastnú sieť bankomatov spustila Fio banka v závere minulého roka

Fio Banka v súčasnosti prevádzkuje 17 vlastných bankomatov, pričom všetky sú recyklačné a umožňujú ako výbery, tak aj vklady hotovosti. Banka plánuje počet vlastných bankomatov postupne zvyšovať, aby ešte viac zlepšila dostupnosť svojich služieb pre klientov.

Späť
Strana 1/2Ďalej
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: Fio bankaTAGY:
Autor:
Nikola Litvinová
Nikola Litvinová

Vyštudovala odbor financie a intenzívne sa venuje investovaniu. Analytickým okom sleduje svetové aj domáce ekonomické dianie. Zaujíma sa nie len o kryptomeny, ale rovnako aj o tradičné finančné trhy. Baví ju vytvárať pútavý obsah, ktorý prináša čitateľom skutočnú hodnotu.