[UPDATE] Polícia bráni sídlo Nadácie TRON – Scamom poškodený dav sa domáhal vstupu do budovy

0

[UPDATE] Po vyjadrení Justina Suna je pravdepodobné, že polícia v skutočnosti bráni sídlo Nadácie TRON pred útokom nahnevaných investorov, ktorí prišli kvôli scamu o financie. Čínska polícia tak na miesto vyslala jednotky, ktoré mali odradiť od útoku na sídlo TRON. Pôvodná správa teda bola nepresná.

Tron je jednou z najväčších kryptomien na trhu. Jej povesť však nie je bez poškvrny. Dnes sa objavili správy, že v centrále Tronu prebieha veľká razia čínskej polície.

Tron v hľadáčiku čínskych úradov

Dnes sa na Twitteri objavilo video z čínskej centrály Tronu. Zdá sa, že tu prebieha razia čínskej polície. Správu priniesol Hayden Otto, ktorý je známym podporovateľom Bitcoin Cash. Otto zdieľal video zo sídla spoločnosti Tron, kde je vidieť prítomnosť mnohých policajtov.

Zdá sa, že policajná razia môže mať spojitosť s masívnym podvodom v Číne, ktorý bol priamo naviazaný na tokeny Tron. Podľa miestnej komunity sa previnil Justin Sun, ktorý vystupuje ako reprezentant siete, tým, že verejne neodsúdil scam pod názvom Wavefield super community. Tron je v Číne známy ako Wave Field.

Ako sa nakoniec ukázalo, scammeri pripravili investorov o 30 miliónov dolárov v tokenoch Tron a následne sa jedna z obetí rozhodla pre samovraždu, čo vyvolalo výrazný rozruch v komunite kryptomien aj Tronu. Sun následne čelil veľkej kritike za to, že nebol schopný odsúdiť a poukázať na to, že ide o podvod obrovského rozsahu.

Sun nakoniec prišiel s vyjadrením, že ľudia by mali byť opatrní a nenaletieť scammom, ktoré sa spájajú so sieťou Tron. Podľa Whale alert bolo v dobe oznámenia razie na centrálu Tron tiež prevedené veľké množstvo (25 miliónov dolárov) Tronu na Huobi.

Tron v problémoch

Tron je od počiatku veľmi podozrivým projektom. Krátko po spustení sa ukázalo, že slovo od slova odkopíroval whitepaper Etherea. To je bežne obrovská červená vlajka, ktorú podporovatelia Tronu vyvracali pomocou argumentu, že v Číne je plagiátorstvo bežnou záležitosťou.

Technická analýza: 07.07.19 Technická analýza RVN/BTC – Na dobrý obchod si musíme vedieť počkať!

Tron sa chce stať blockchainom pre zábavný priemysel. Hlavným cieľom je tak vybudovať ekosystém pre decentralizované aplikácie zamerané na zábavu. Tron je známy svojim zameraním na marketing. Aj preto si získal mnohých fanúšikov po celom svete.

Lenže Tron má tiež problémy s decentralizáciou. A je veľmi neisté, či sieť neovláda iba jedna entita, ktorou bude Nadácia Tron. Počas volieb Super Reprezentantov sa totiž ukázalo, že iba niekoľko málo peňaženiek spoločne zvolilo všetkých Super Reprezentantov. Tí majú na starosti overovanie transakcií, pretože systém Tronu stojí na Delegated Proof of Stake. To znamená, že sieť volí pár entít, ktoré následne zaisťujú chod systému.

DPoS je ale spôsob overovania transakcií s veľmi pochybnou mierou decentralizácie. Obzvlášť to platí pri Trone, kde je minimálny záujem o hlasovanie.

Centralizácia

Ako sa zdá, Tron môže čeliť veľkým problémom kvôli výraznej centralizácii. Jedno sídlo spoločnosti, ktoré je zrazu pod drobnohľadom štátnych úradov, môže znamenať veľký problém pre celú komunitu.

Informácie o ETH: Ethereum 2.0 sa blíži – Vývojári uzamkli špecifikácie pre budúci Proof of Stake blockchain

Prehnaný vplyv Justina Suna tiež vedie k jednoznačne negatívnym dopadom na celú sieť. Pravá kryptomena by rozhodne nemala stáť na jednom človeku a mať centrum vývoja v mieste, kde vládne autokratická vláda.

Tron má problémy, ale je tiež možné, že nejde o problémy Tronu, ale iba o nepochopenie úradov. Tie si mohli nezávislý scam vyložiť ako aktivitu samotných tvorcov siete. Zdá sa však, že Tron stojí na veľmi vratkých základoch a problémy sa kopia.

Čo čítať ďalej:

Kryptomeny a blockchain MUSIA nahradiť banky – Neexistuje iná cesta! – Tu sú dôvody

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Adam.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of