Bitcoin môže byt na dne
Bitcoin môže byt na dne, shutterstock.com/Natanael Ginting

On-chain dáta naznačujú, že obchodníci a investori zvyšujú záujem držať Bitcoin dlhodobo. Počet mincí na burzách, ktoré sú pripravené na predaj, je v dlhodobom poklese. Dokonca počas dnešného dňa sa dostal na niekoľkoročné minimum.

Počet mincí na burzách klesá!

V súčasnosti iba približne 2,3 milióna mincí BTC je držaných na burzách, čo predstavuje menej ako 15 %. Zvyšok investori držia u seba v peňaženkách. Metriky ukazujú, že od začiatku tohto mesiaca bol zaznamenaný vysoký odlev kapitálu z búrz v celkovom objeme takmer 100 000 mincí. Klesajúci trend môžeme na burzách sledovať už od roku 2019, keď sa začal veľký bull market a Bitcoin zlomil dlhodobé historické maximum – 20 000 dolárov. Pokles mincí na burzách vždy indikoval začiatok rastu, čo môže byť pomerne dosť presný signál k tomu, že Bitcoin už našiel svoje dno a bude rásť.

Počet bitcoinov na burzách
Počet bitcoinov na burzách, zdroj: cryptoquant.com

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Ako na to môže reagovať Bitcoin?

V minulosti väčší odlev peňazí z búrz bol zaznamenaný počas roka 2019, keď cena Bitcoinu riadne vzrástla a cena sa dostala z približne 6 000 USD na 60 000 USD. Ďalší veľký odlev nastal počas augusta 2021, keď rovnako Bitcoin zaznamenal jesenný nárast o viac ako 100 %. Jeden z najväčších odlevov Bitcoinu sieť zaznamenala aj počas posledných dní.

Prečítaj si aj: Bitcoin analýza – cena je blízko dlhodobého dna, krátkodobo pokračuje akumulácia

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance