Willy Woo, rešpektovaný štatistik, ktorý sa vo svojej praxi najviac zameriava na Bitcoin, nedávno na svojom Twitteri publikoval zaujímavý graf. Tento graf znázorňuje počet peňaženiek, v ktorých je viac než 1 000 BTC. Graf odhaľuje zaujímavý trend, ktorý trvá už niekoľko mesiacov a pripomína časy spred roka 2014.

Počet BTC peňaženiek s viac než 1 000 BTC rapídne stúpa. Dôvody tohto trendu vás určite potešia.

Počet 1000 BTC peňaženiek
Počet 1 000 BTC peňaženiek

Podľa portálu cointelegraph.com bol rast v prvých rokoch Bitcoinu zapríčinený záujmom programátorov a rôznych hackerov o túto technológiu. Bitcoiny nakupovali alebo ťažili, aby s nimi následne mohli experimentovať.

Sledujte Kryptomagazin na Facebooku a nenechajte si ujsť naše krypto-spravodajstvo. Chystáme tiež súťaž, ktorá bude prebiehať výhradne na našich sociálnych sieťach!

Prečo zrazu začal stúpať počet veľkých peňaženiek?

Dôvod tohto trendu v roku 2019 však má byť iný. Podľa Willyho väčšie množstvá Bitcoinov nakupujú bohatí investori, ktorí v ňom vidia potenciál. Záujem majú hlavne o možný rast tohto aktíva v budúcnosti. Tak či tak, počet Bitcoin milionárov už zase rapídne stúpa.

„Vchádzame do obdobia Bitcoin renesancie – poháňané prílevom peňazí od bohatých investorov, zatiaľ čo to prvé bolo zapríčinené záujmom technicky založených ľudí, ktorí pomohli rozbehnúť sieť a sprístupniť ju masám.“

Počet veľkých peňaženiek rastie prvýkrát od roku 2013, kedy tesne pred pádom burzy Mt Gox začalo dlhé obdobie stagnácie. To naznačuje, že Bitcoiny sa zase raz začínajú prerozdeľovať medzi širšie spektrum ľudí. Aj počet peňaženiek, ktoré obsahujú BTC v hodnote aspoň 100 000 $, rapídne stúpa.

Dúfajme, že tento trend bude v budúcnosti pokračovať. Centralizácia coinov v malom množstve veľkých peňaženiek totiž nie je dobré pre nikoho.

Čo čítať ďalej?

Bitcoin pre ďalší rast nepotrebuje žiadne ETF – Stúpa aj bez prílevu veľkých hráčov

Zdroj:
cointelegraph.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance