bitcoin cash bitcoin.com halving

Ťažba kryptomeny Bitcoin Cash bola vždy veľmi pochybná činnosť do ktorej sa väčšinou púšťali iba veľkí mineri schopní manipulovať hashratom siete. Po nedávnom forku BCH obmeny za ťažbu klesli na polovicu a to odstrašilo veľkú časť ťažiarov. Tí ktorí ostali teraz naplno využívajú difficulty adjustment algoritmus.

Ten reguluje obtiažnosť ťažby BCH vzhľadom na hashrate siete. Výsledok zneužívania by bol veľmi nežiaduci pre používateľov BCH siete a firmy, ktoré prijímajú platby v tejto kryptomene. Približne hodinu sa totiž ťaží rýchlosťou 1 blok za dve minúty a po väčšinu dňa sa potom vyťaží jeden blok za hodinu. Mineri tak získajú viac odmien, no sieť je veľmi nestabilná.

Bitcoin Cash - produkcia blokov za hodinu
Zdroj: fork.lol

Môže vás zaujímať: Desaťtisíce nových TRON účtov! Čo sa to deje?

Reálne to však nie je problém, pretože BCH na platby prakticky nikto nepoužíva. Komunita okolo tohto stablecoinu sa roztrieštila na viac kusov a silné reči o tom, že Bitcoin Cash nahradí Bitcoin, sú už dávno minulosťou.

Problém starý ako samotný Bitcoin Cash

Tento problém vznikol už dávno v minulosti ešte v časoch, keď Bitcoin Cash vznikol. Mineri už vtedy zneužívali difficulty adjustment algoritmus, ktorý sa bohužiaľ líši od algoritmu kt. využíva Bitcoin. V BTC sieti by niečo také bolo veľmi nepraktické a v súčasnosti je to prakticky nemožné.

Problém Bitcoin Cashu bol vtedy vyriešený hard-forkom. Vývojári sa teda pravdepodobne budú musieť uchýliť k podobnému riešeniu a konečne navrhnúť algoritmus, ktorý sa nedá zneužívať.

Bitcoin za 1 milión dolárov? Toto sú dôvody, prečo to nemusí byť nereálne

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance