SPRÁVY – PlanB očakáva desaťnásobný rast ceny BTC – Záujem o investovanie do BTC dosiahlo rekordnú úroveň

0

Bitcoin minery s nadšením očakávajú halving. Ide o veľmi dôležitú fundamentálnu udalosť, ktorá by mohla výrazne naštartovať cenový rast nielen BTC, ale aj ostatných altcoinov. Bude však mať skutočne dopad na cenu BTC?

Na našom YouTube kanáli BitLink vyšla víkendová analýza trhu. Mrknite na ňu, a ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí.

(článok pokračuje pod videom)

PlanB očakáva desaťnásobný rast ceny BTC

Analytik PlanB predpovedá, že cena BTC by sa mohla po halvingu desaťnásobne zvýšiť. Režim, ktorý používa populárny pseudonymný analytik je známy ako model toku zásob (S2F). Podľa PlanB sa cena BTC odvíja od vyťaženého množstva mincí a novovytvorených mincí.

Za zmienku stojí, že BTC halving bude mať veľký dopad na množstvo nových mincí. Odmena za blok sa zníži z 12,5 BTC na 6,25 BTC. Niektorí analytici tvrdia, že táto významná udalosť výrazne dopomôže k cenovému rastu.

Viac o halvingu a analýze analytika PlanB sa dočítate tu.

Záujem o investovanie do BTC dosiahlo rekordnú úroveň

Spoločnosť Grayscale Investments oznámila najsilnejší štvrťrok v celej svojej histórii. Investície do kryptomien a vlajkovej lode Gracoscale Bitcoin Trust (GBTC) dosiahli rekordnú úroveň. Za niekoľkúročnú históriu tejto spoločnosti nikdy nezaznamenali počas jedného štvrťroka taký extrémny záujem, ako v prvom kvartáli tohto roka. Z celkových investícií 88 % pochádza od inštitucionálnych investorov. Spoločnosť teraz spravuje aktíva v hodnote 2,2 miliardy dolárov.

Viac info nájdete v tomto článku.

Facebook Libra nemusí byť vôbec na blockchaine

Projekt Libra, za ktorým stojí najväčšia sociálna sieť Facebooku prešiel významnými zmenami. Bolo prepracovaných niekoľko kľúčových oblastí vrátane platobného systému a pridanie nových stable mincí. Cieľom zmien je do veľkej miery súlad s regulačnými požiadavkami. Vývojári od Facebook Libra uviedli:

„Uskutočnili sme zmeny v našom projekte Facebook Libra. Kvôli dosiahnutiu regulačných podmienok sme sa museli výrazne oddialiť od technológie blockchain. Projekt pravdepodobne bude fungovať na inom princípe, ako sme mali v pláne.“

Celý článok nájdete tu.

BTC-ETH flippening

Bitcoin je zatiaľ jednoznačným kráľom krypto sveta. Otázkou však je, či táto situácia zostane nemenná. Najväčším konkurentom BTC je práve Ethereum, ktoré sa už raz priblížilo tzv. Flippeningu. Zatiaľ sa ale žiadnej minci v celej histórii nepodarilo predbehnúť Bitcoin. Ethereum a XRP v dôsledku veľkého nákupu síce jednu dobu atakovali hodnotu kapitalizácie BTC, ale bolo to len krátkodobo. Pravdepodobne najbližšie roky nehrozí, že by krypto svet mal nového kráľa.

Sľubujete si od halvingu zisky?

Bitcoin halving je dôležitá udalosť, ktorá sa opakuje približne každé štyri roky. Ide o bullish fundament pre túto kryptomenu, keďže znamená zníženie inflácie a uvoľňovanie podstatne menšieho množstva BTC do obehu. Posledné dva halvingy boli pre Bitcoin extrémne bullish a v tomto období sme zaznamenali veľký rast trhu s kryptomenami. Zopakuje sa však aj tentoraz minulosť? Nemôžeme tvrdiť že je to nemožné. Obvykle až niekoľko mesiacov po halvingu sa začal ten správny rast, aký sme vždy od neho očakávali. Preto by sme počas nasledujúcich týždňov mali zabudnúť na väčšie zisky a počkať do leta. Až následne môžeme hodnotiť, aký mal halving reálny vplyv na cenu BTC. S väčšou pravdepodobnosťou sa rast nakoniec dá očakávať, ale treba byť trpezliví.

Veľký rozbor halvignu a jeho možného dopadu nájdete v tomto článku.

Máte záujem o nezávislé spravodajstvo? Sledujte nás na facebooku a prihláste sa na odber notifikácií. Nenechajte si ujsť novinky zo sveta a z kryptomien!

Čítajte ďalej

BTC-ETH flippening – Zosadí raz Bitcoin z trónu modernejšie Ethereum?

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre