Peter Schiff priamo konfrontoval Elona Muska na sociálnej sieti. Položil mu jednoduchú otázku

  • Peter Schiff je známy ako „hater“ Bitcoinu.
  • Na platforme X sa obrátil priamo na jej majiteľa.
  • Aký má milovník zlata problém?
Novinky Peter Schiff oslovil Elona Muska
Peter Schiff oslovil Elona Muska. Zdroj: Reprofoto: FB/Peter Schiff/ shutterstock.com/photosince
BITmarkets BITmarkets

Peter Schiff, známy svojím negatívnym postojom k Bitcoinu a ako milovník zlata, nedávno zaujal pozornosť užívateľov na sociálnej sieti X.

V jednom zo svojich príspevkov sa priamo obrátil na Elona Muska. Schiff, ktorý si stále udržiava aktívny profil, sa zamýšľal nad záhadným poklesom svojich sledovateľov.

Stále menej

Každú noc prichádzal o 500 až 1000 sledovateľov, čo mu bránilo prekročiť hranicu 1 014 000 sledovateľov. Aj keď počas dňa získaval nových sledovateľov, ráno zistil, že sú fuč.

Schiff verzus Musk

Známy investor sa na konci príspevku obracia priamo na majiteľa platformy X dožadujúc sa vysvetlenia.

Tento nečakaný pokles vyvolal búrlivú debatu medzi používateľmi. Niektorí naznačovali, že Schiffova neustála kritika Bitcoinu by mohla byť dôvodom tohto úbytku.

Vtipné komentáre sa objavili aj pod jeho príspevkom, kde sa niektorí užívatelia čudovali, že Schiff nerozumie Bitcoinu, a že jeho apokalyptické názory na túto kryptomenu už mnohým pravdepodobne lezú na nervy.

98%

Už sa viac neboj o svoje peniaze.

Investuj a premeň svoje obavy na príležitosť.

Sponzorovaný obsah
Obchodovanie je riskantné a môžete pri ňom stratiť časť alebo celý investovaný kapitál. Poskytnuté informácie slúžia len na informačné a vzdelávacie účely a nepredstavujú akýkoľvek typ finančného poradenstva a/alebo investičného odporúčania.

Schiff sa zmienil, že Musk by mohol mať niečo spoločné s poklesom jeho sledovateľov, ale zdá sa nepravdepodobné, že by Musk priamo zasahoval do počtu sledovateľov na účtoch.

Skôr ako na obsah jeho príspevkov sa pozornosť sústredí na to, že sociálne siete ako X aktívne bojujú proti spamovým účtom a botom, ktoré masovo sledujú rôzne profily. Práve tieto akcie by mohli byť za jeho poklesom sledovateľov, píše U.Today.

Musk čelí žalobe

Niektorí investori spoločnosti Tesla, ktorú Musk založil, ho spolu so správnou radou tejto firmy obvinili z možného konfliktu záujmov, informovali sme. Problém sa točí okolo Muskovho nového startupu xAI, ktorý sa venuje vývoju pokročilých technológií umelej inteligencie.

Tento projekt vyvolal obavy, že Musk a správna rada mohli zanedbať záujmy svojich investorov.

Čoho sa obávajú?

Podľa žaloby investori tvrdia, že Musk a jeho tím použili zdroje a čas zamestnancov Tesly na podporu xAI, čo by mohlo uškodiť spoločnosti Tesla a jej akcionárom.

Investorov znepokojuje, že takéto kroky by mohli negatívne ovplyvniť výkonnosť a trhovú hodnotu Tesly. Spoločnosť by sa mala sústrediť na inovácie v oblasti elektrických vozidiel a obnoviteľnej energie.

Žaloba poukazuje na to, že Musk a správna rada nezabezpečili dostatočnú transparentnosť svojich aktivít. To by mohlo viesť k strate dôvery a potenciálnym právnym sankciám, ktoré by mohli finančne poškodiť spoločnosť.

Napriek tomu, že Musk vlastní obidve spoločnosti, ako výkonný riaditeľ by mal zabezpečiť, aby boli všetky jeho podnikateľské záujmy v súlade s právom a etikou.

Tento právny spor môže mať významné dôsledky nielen pre Teslu, ale aj pre samotného Muska. Jeho renomé ako inovátora by mohlo utrpieť, ak by sa potvrdili obavy z konfliktu záujmov. Ak by sa však podarilo preukázať, že xAI funguje nezávisle a bez negatívneho vplyvu na Teslu, mohol by tento startup v oblasti umelej inteligencie získať dôveru a posilniť svoje postavenie na trhu.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: XTAGY:
Autor:
Vanessa Massayova
Vanessa Massayova

Pochádza z Bratislavy, kde vyštudovala ruské a východoeurópske štúdiá na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského. Žurnalistika bola najskôr iba jej hobby, neskôr sa však stala redaktorkou v Startitup. Teraz sa v Kryptomagazíne venuje aktualitám a zaujímavým témam.