Predajcovia sú podľa tejto metriky vyčerpaní – začne Bitcoin znovu rásť?

Kategorie: Novinky
Bitcoin a jeho predajcovia sú vyčerpaní
Bitcoin a jeho predajcovia sú vyčerpaní. Zdroj: Shutterstock.com/Bits And Splits

Čím ďalej sa trh vzďaľuje od rýchlej korekcie z minulého mesiaca, tým lákavejšie vyzerá Bitcoin ako investícia. Vo svojom najnovšom zverejnení vydanom 31. decembra riaditeľ spoločnosti Capriole, Ryan McCoy, zdôraznil, že meniaci sa trend v predajných návykoch investorov je v súlade s poslednými fázami predchádzajúcich korekcií.

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Mohlo by ťa zaujímať – Ktorá kryptomena v roku 2022 urobí najväčšie zhodnotenie? Výsledok ankety

Predajcovia sú vyčerpaní – porastie Bitcoin?

Mimoriadne zaujímavé je tzv. spent profit output ratio (SOPR) krátkodobých držiteľov od analytickej spoločnosti Glassnode. To zobrazuje rozsah ziskov alebo strát mincí, ktoré sa naposledy pohybovali za posledných 155 dní.

V súčasnosti s mediánovým skóre pod 1 SOPR ukazuje, že počet mincí predaných v strate klesá, čo je potenciálna forma vyčerpania predajcu.

Zvyčajne, keď táto metrika začne klesať nadol a potom stúpať, začal sa udržateľnejší cenový trend.

„30-dňový medián je stále pod 1 (čo znamená, že priemerná cena presunutých mincí je nižšia ako cena, za ktorú boli zakúpené). Známka života, ako je táto, po podstatnej korekčnej udalosti naznačuje, že sme pravdepodobne v posledných fázach aktuálnej korekcie“.

Bitcoin a ukazovateľ SOPR krátkodobých držiteľov

Bitcoin a ukazovateľ SOPR krátkodobých držiteľov. Zdroj: Capriole

Prečítaj si tiež – Bitcoin analýza – cena je už mesiac v sideway pohybe. Aký support musí udržať?