Osem juhokorejských kryptozmenární dostalo pokutu za slabé zabezpečenie

Novinky Burzy a zmenárne kryptomien - ako si vybrať burzu.
Burzy a zmenárne kryptomien - ako si vybrať burzu. Zdroj: shutterstock.com/0pen
BITmarkets BITmarkets

Ôsmim významným juhokórejským kryptozmenárňam (napr. Korbit, Coinone, Upbit, Coinplug, RippleForYou alebo Coinpia) bola uložená pokuta v rozmedzí od $10,000 až do $25,000 za nedostatočné zabezpečenie ich stránok.

Článok je preložený z českého originálu na kryptomagazin.cz, autor: Michael Csepcsar.

Okrem zmenárne Bithumb (najväčšej kryptozmenárne v Južnej Kórei a druhej najväčšej celosvetovo), pokutovala South Korea Communications Commission (KCSC) väčšinu veľkých zmenární v krajine.

Osem z desiatich preverovaných zmenární bolo pokutovaných z dôvodu údajného rozporu s nariadeniami o informačných a komunikačných sieťach, rozporu so zákonom o ochrane súkromia alebo mali slabý systém zabezpečenia. Pokuty spolu činili $130,000.

Podľa Yonhap News, mediálneho zdroja z Južnej Kórei, prebiehalo skúmanie od 10. októbra 2017 až do 28. decembra 2017. Analýza bola vykonávaná KCSC v spolupráci s Ministerstvom vedy, technológie a informácií a Juhokórejskou agentúrou pre vývoj internetu.

Oficiálne vyjadrenie KCSC:

„Zatiaľ čo exponenciálne rastie množstvo nových užívateľov kryptozmenární, miestne (juhokórejské) zmenárne majú zabudované veľmi slabé zabezpečenie. Základné opatrenia, vrátane inštalácie a ovládania zariadenia pre vzdialený prístup, ukladanie užívateľských hesiel a ochrana užívateľov, boli nedostatočne integrované.”

Coinone a Yaipan obdržali pokutu spolu za $50,000 kvôli neschopnosti bezpečného ukladania hesiel a ďalších citlivých dát užívateľov. Následne Korbit, druhá najväčšia burza na juhokórejskom trhu, bola nútená zaplatiť $20,000 za chýbajúce nástroje pre detekciu porušenia bezpečnosti a systém prevencie pri narušení serveru. V Južnej Kórei najčastejšie používaná krypto-to-krypto zmenáreň Upbit musí zaplatiť $20,000 za porušenie nariadenia o ochrane súkromia.

Pokuty sú minimálne

Hovorca KCSC povedal, že pokuty udelené kryptozmenárňami sú „veľmi malé” a KCSC si je toho vedomá.

„Vykonali sme tak, nakoľko je to prvý krát od ich vzniku, čo boli obvinení z nedodržiavania ochrany osobných údajov.”

Uloženie pokút zmenárňam za slabé zabezpečenie je pre Kórejcov pozitivna správa. Tým sa totiž ukazuje, že vláda začína regulovať trh s kryptomenami a snaží sa chrániť investorov.

KSCS poskytla ôsmim pokutovaným burzám limit 30 dní na zabudovanie nevyhnutných, chýbajúcich systémov, ktoré by mali zabrániť krádeži informacií, osobných údajov a hlavne peňazí. Lee Hyo-sung, predseda KCSC, na tlačovej konferencii poznamenal, že juhokorejské kryptozmenárne budú viac zabezpečené, aby mohli investorov, spolu s ich dátami chrániť.

Pridajte sa do našej komunity a diskutujte s nami na najväčšom česko-slovenskom fóre o kryptomenách. Registrácia trvá menej ako 30 sekúnd.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: ccn.comTAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.