Pokles na trhu s kryptomenami
Pokles na trhu s kryptomenami. Zdroj: Shutterstock.com/CKA

Inflácia naďalej trápi svetovú ekonomiku. Podľa Clema Chambersa, generálneho riaditeľa spoločnosti Online Blockchain, môžeme očakávať ďalší výraznejší pokles aj na trhu s kryptomenami. Chambers v najbližších mesiacoch očakáva pád Bitcoinu na nové dlhoročné minimum.

Pokles na trhu s kryptomenami

Ak FED opäť zvýši úrokové sadzby, Bitcoin výrazne padne. Tento názor má Clem Chambers, podľa ktorého však FED nie je jediným negatívnym faktorom, ktorý môže spustiť prepad Bitcoinu. Problémy spôsobí aj neutíchajúci pád kryptomenovej burzy FTX. Inflácia stále pretrváva a to je problém, ktorý musia americké vládne úrady riešiť.

Každý si pamätá veľký pokles v roku 2008. Bolo to spôsobené najmä prichádzajúcou búrkou z roku 2007. Myslím si, že to je práve tento prípad. Nachádzame sa v potenciálnej prichádzajúcej búrke,“ uviedol Chambers.

Chambers ľuďom odporúča, aby si uchovali hotovosť a neinvestovali ani do akcií, ani do kryptomien. Investorom odporučil skôr investovať do vysoko rizikových aktív, bližšie však nešpecifikoval, ktoré aktíva má na mysli.

Prečítaj si tiež: Kiyosaki: držitelia Bitcoinu zbohatnú, keďže FED tlačí bilióny dolárov

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Jeho pohľad sa úplne odlišuje od toho, čo tvrdia analytici či kryptomenoví experti. Tí totiž očakávajú naštartovanie rastu do konca roka 2023. Chambers očakáva pád Bitcoinu až na 8 000 dolárov. Stále sa totiž neprejavil vplyv krachu burzy FTX.

Celá podstata kryptomien je v tom, že sú decentralizované. Burzy vôbec nie sú burzy, sú to banky, kde si ukladáte svoje peniaze,“ dodal Chambers.

V roku 2024 by podľa jeho slov mohlo dôjsť k obratu na trhu s kryptomenami, ale aj na tradičných trhoch.