Obchodný reťazec prekonal všetky očakávania. Jeho zisky narástli až o tretinu

Novinky Obchodný reťazec Target zvyšuje zisky
Obchodný reťazec Target zvyšuje zisky. Zdroj: shutterstock.com/Chantarat
BITmarkets BITmarkets

Americký diskontný obchodný reťazec Target zaznamenal za 3. kvartál súčasného obchodného roka rast zisku o viac než tretinu a upravený zisk prekonal očakávania trhov. K zlepšeniu výsledkov prispelo najmä znižovanie nákladov, keďže tržby zaznamenali pokles. Spoločnosť zároveň zverejnila odhady vývoja zisku počas vianočného kvartálu, ktoré sú optimistickejšie než prognózy analytikov. Informovali o tom agentúry Reuters a portál RTTNews.

Čistý zisk reťazca Target dosiahol v 3. štvrťroku 2022/2023, ktorý sa skončil v októbri, 971 miliónov dolárov (905,45 milióna eur). Za rovnaké obdobie predchádzajúceho obchodného roka vykázal Target zisk 712 miliónov dolárov.

Upravený zisk na akciu dosiahol 2,10 dolárov, zatiaľ čo pred rokom to bolo 1,54 dolára. Firma tak prekonala očakávania trhov, keď analytici očakávali pokles upraveného zisku na akciu na úrovni 1,48 dolára. Tržby spoločnosti však klesli o 4,3 % na 25 miliárd dolárov.

Obchodný reťazec Target očakáva ďalší nárast zisku

Reťazec zároveň zverejnil odhad na 4. štvrťrok, ktorý je pre spoločnosť ako kvartál predvianočných nákupov kľúčový. Očakáva, že v poslednom štvrťroku súčasného obchodného roka zaznamená upravený zisk na akciu v rozmedzí od 1,90 do 2,60 dolárov. Prognóza je tak optimistickejšia než odhady analytikov, keďže jej priemer (2,25 dolárov) prekonáva ich prognózu upraveného zisku na úrovni 2,22 dolárov/akcia.

Prečítajte si aj: Na Slovensku otvoril svoje brány nový ultramoderný supermarket

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: TASRTAGY: