- Dymension je najziskovejšia kryptomena posledného týždňa
- Projekt vytvára siete vysokorýchlostných modulárnych blockchainov nazývaných RollApps
- Naskakovať do rozbehnutého vlaku je vždy rizikové
Nie je to vôbec dlho čo kryptomena Dymension (DYM) vstúpila na trh. Napriek tomu sa okamžite zaradila medzi top 100 digitálnych aktív podľa trhovej kapitalizácie a dokonca podľa rebríčka CoinMarketCap ide o najziskovejšiu kryptomenu za posledný týždeň. O čom je vlastne tento projekt?
Čo je to Dymension?
Dymension ohromil trhy len za dve hodiny od svojho spustenia. Cena tokenu okamžite vystrelila o 50 %. Spustenie prišlo spolu s 390 miliónmi tokenov DYM. V rámci projektu bol taktiež zaznamenaný obrovský objem obchodov. Mainnet DYM bol pôvodne spustený 5. februára 2024, no najprv hlásil problémy.
Spustenie blockchainu vrstvy 1 je zamerané na RollApps. RollApps sú modulárne blockchainy, ktoré využívajú Dymension Hub (vrstva 1) na zabezpečenie svojich finančných prostriedkov a siete Data Availability (DA) na zverejňovanie ich transakčných údajov. Dymension nahrádza centralizované a rizikové mosty prevládajúce v ekosystémoch ako napríklad Ethereum.
Jednoducho povedané, Dymension je priekopníkom v technológii Web3 vďaka vytvoreniu siete vysokorýchlostných modulárnych blockchainov nazývaných RollApps. Tieto RollApps sú navrhnuté tak, aby sa dali ľahko nasadiť a ponúkali efektívny prístup k vytváraniu rôznych blockchainových aplikácií.
Podľa údajov CoinMarketCap je DYM v čase písania 60. najväčšia kryptomena na svete s trhovou kapitalizáciou 1,08 miliardy dolárov a denným objemom obchodovania 423,31 milióna dolárov. Celkový pomer objemu obchodovania k trhovej kapitalizácii tak predstavuje pozoruhodných 39,85 %.
Ak sa zaujímate aj o iné kryptomeny, odporúčame prečítať aj nasledujúce články:
- Nárast o dve miliardy za jediný deň? Pre túto kryptomenu žiaden problém
- Skokan roka: Kryptomena, ktorá prekonala všetky očakávania
Zarábaj aj ty na raste kryptomien.
Začni ich nakupovať na Binance a získaj 100 dolárový vstupný bonus.
Riziko verzus profit
Aj keď Dymension zarobil mnohým investorov nemalé peniaze, naskakovať do rozbehnutého vlaku je vždy rizikové. Obzvlášť toto pravidlo platí pri nových projektoch. Všeobecne platí, že čím je kapitalizácia vyššia, tým je menšie riziko manipulácie s trhom. Avšak prudký nárast je väčšinou sprevádzaný aj prudkým poklesom.
Každý masívny rast si vyžaduje aj spätný pohyb. Nemusí to ale vôbec znamenať, že z dlhodobého hľadiska cena nebude pokračovať nahor, no vždy musí byť na trhu dočasná rovnováha. Ochota vyberať zisky vždy na istý čas prekoná ochotu nakupovať. A toto sú presne obdobia, kedy cena musí vychladnúť. Samozrejme Dymension môže bez korekcie stúpať aj ďalší mesiac, no riziko bude stúpať taktiež.
Mohlo by ťa zaujímať: Len 17-ročný chlapec sa stal milionárom vďaka tejto kryptomene