nemecka banka vytvara kryptomenovy investicny fond

Súkromná nemecká banka Hauck & Aufhäuser dnes oznámila vytvorenie svojho prvého kryptomenového fondu. Cieli ním hlavne na inštitucionálnych investorov. HAIC Digital Asset Fund I bude spustený 1.1.2021.

Nový nemecký fond zameraný na inštitucionálnych investorov

Podľa správy na investičnom portále FundView ide o spoločnú iniciatívu banky a Berlin fintech Kapilendo. Fond obsahuje hlavne Bitcoin (BTC) a Ethereum (ETH), no nájdu sa v ňom aj rizikovejšie coiny ako Stellar (XLM). Postavený je na pasívnej investičnej stratégii a pomer jednotlivých kryptomien bude stanovený na základe kritérií ako kapitalizácia. Pokryť by mal 85% trhu.

Minimálna investícia do fondu bola nastavená na 200 000 € bez limitu na dĺžku investície a ročnými poplatkami vo výške 2,05%. Fintechová spoločnosť Kapilendo zabezpečí uschovávanie samotných kryptomien, zatiaľ čo banka je zodpovedná za riadenie fondu a ponúkanie tohto produktu investorom.

Chcete vedieť, ako je na tom Bitcoin a či je vhodná doba nakupovať? Pozrite si náš stream, v ktorom sme podrobne rozobrali stav trhu s kryptomenami. A nezabudnite sa prihlásiť na odber kanálu BitLink, nech vám neujde naše spravodajstvo,

Ak chcete nakupovať Bitcoin a ďalšie kryptomeny, odporúčame overenú burzu Binance. Vytvorte si účet cez >>>tento link<<< a získate zľavu 5% na poplatky.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre