Nebavilo ho predávať burgre v KFC, tak začal predávať drogy po celom svete – Využíval aj BTC

BitmarketsBitmarkets

Britský pracovník KFC bol odsúdený na 8 rokov väzenia za to, že z jeho domu v Leicestershire predával drogy po celom svete. Miestna polícia zabavila drogy, následne 1,8 milióna GBP v hotovosti a viac ako 300 000 GBP v Bitcoine.

Prešiel z  “fast foodu” na “fast money”

V roku 2017 polícia vykonala prehliadku v dome Paula Johnsona, kde našli veľké množstvo niekoľkých drog triedy A a triedy B vrátane extázy, kokaínu, ketamínu a kanabisu. Podľa miestnej správy Johnson predával drogy celoštátne poštou.

Mohlo by vás zaujímať: Ethereum prekonalo 200$ a bude pokračovať – Má rovnaký pattern ako Litecoin v januári

V období od augusta 2016 do novembra 2017 UK Border Control zachytil balíky s celkovou váhou 20,8 kilogramov určených pre Johnsona na troch doručovacích adresách, ktoré si prenajal. Obsah balíka tvorili zo 40% tvorili drogy triedy A – štvrť kilogramu kokaínu, 8,1 kilogramov extázy – tablety a prášku. Ďalej tri kilogramy konského upokojujúceho prostriedku, ketamínu a osem zásielok kanabisu, z ktorých každá mala rôznu hmotnosť od pol kilogramu do štyri a pol kilogramu.

Johnson, jeho manželka Lia a ich mladá dcéra žili v pokojnom prostredí. Nebol ani najmení náznak toho, že by mohli obchodovať s drogami, ktoré uskutočňovali v podkroví ich domu. Podľa právnika, Johnson vstúpil do obchodu s drogami v roku 2015 po ťažkostiach s hľadaním vhodného zamestnania, pričom nebol súčasťou väčšieho zločineckého gangu.

Johnson obchodoval na dark webe a pokračoval aj po tom, čo úrady začali zachytávať jeho balíčky. Polícia tvrdí, že v čase jeho zadržania nahromadil 1 868 946 GBP, ako aj BTC v hodnote 314 358 GBP, pričom všetky boli zadržané. Ako už bolo spomenuté, Paul dostal za tento nelegálny obchod s drogami 8 ročné väzenie, jeho manželka Lia dostala dvojročný trest.

Bitcoin ako súčasť nelegálneho obchodu

Kritici kryptomien už dlho tvrdia, že kryptomeny – najmä Bitcoin, používajú predovšetkým zločinci ako Johnson. Bitcoin získal túto povesť prvýkrát v roku 2014, keď americké úrady uzavreli takzvaný Silk road, veľký online trh založený na kryptomenách, ktorý obsahoval drogy, ako aj mnoho ďalších nezákonných výrobkov. Prevádzkovateľ Silk Road, Ross Ulbricht, v si súčasnosti odpykáva doživotný trest.

Spojenie kryptomien s trestnou činnosťou je sporné a zložité. Vďaka svojej anonymnej architektúre bez hraníc sú vhodné pre nelegálne transakcie. Na druhej strane drvivá väčšina kryptomenových transakcií je legálna.

Okrem drog sú orgány hlboko znepokojené využívaním kryptomien na financovanie teroristických a extrémistických skupín. Napríklad muž v Spojených štátoch sa nedávno zaviazal k predaju nelegálnych zbraní neonacistom výmenou za BTC.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

Izraelskí výskumníci tiež spojili niekoľko bitcoinových peňaženiek s palestínskymi extrémistami.

Zatiaľ čo kryptomeny jasne predstavujú výzvu pre presadzovanie práva, sú tiež pozoruhodným nástrojom, ktorý sľubuje radikálne zlepšenie životov miliónov ľudí po celom svete. Stále totiž platí, že drvivá väčšina nelegálnej činnosti je financovaná fiatovými menami ako dolár, euro a podobne.

Čo čítať ďalej?

TOP 5 málo známych kryptomien s veľkým potenciálom

Zdroj:
bitcoinist.com

txbOkazio mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.