bitcoin dôvody rast 6000$

Október (říjen) sa v krypto-svete nesie v znamení Bitcoinu. Po septembrových korekciách, ktoré spustil čínsky zákaz ICO a krypto-búrz, Bitcoin zaznamenal 100% nárast hodnoty. Veď, ešte 15.9. ste si ho mohli kúpiť za 3000$ a minulý týždeň predať za 6200$. O možných dôvodoch tohto skoku sme písali v našom článku.

Kryptomagazin má nové fórum o kryptmenách! Zapojte sa do diskusie.

Výraznejší pokles sme zaznamenali až po príchode Bitcoin Gold forku. V stredu dokonca klesol na 5350$. To je však hudba minulosti a dnes opäť raz útočíme na 6000$.

1. Bitcoing Gold

Prvým dôvodom návratu k tejto hranici je padajúca cena Bitcoin Goldu. O tomto forku sme na kryptomagazine informovali hneď niekoľko krát. BTG futures sa pred rozdelením vymieňali za ~400$, tzn. 7-8% hodnoty Bitcoinu samotného. Krátko po samotnom forku však jeho cena padla na 125$ a bude aj naďalej padať.

Faktom je, že BTG blockchain zatiaľ nefunguje. Chcete ho niekde poslať? Pripravte sa na niekoľko-dňové čakanie. Navyše, chýbajúca Replay Protection môže ohroziť vaše Bitcoiny. Digitálny podpis z BTG blockchainu je totiž platný aj v BTC blockchaine, takže vzniká potenciálny double-spending problem. Väčšina BTG mincí preto (zatiaľ) ostáva v peňaženkách a na burzu sa tak skoro nedostanú.

hodl iota jedy bitcoin litecoin

2. Amazon začne prijímať Bitcoin (?)

Už minulý mesiac sa po internete rozšírili nepotvrdené správy o tom, že Amazon čoskoro začne prijímať Bitcoin. Tento krok by takmer určite hodnotu Bitcoinu vystrelil na nové historické maximá. Mnohí však podobné fámy označili za fake news.

Populárny nemecký web Die Welt, však nedávno oživil túto myšlienku. Je veľmi nepravdepodobné, že Amazon v dohľadnom čase skutočne zavedie platby v BTC, avšak, pre niektorých je to až príliš lákavé. Traderi s vidinou veľkých ziskov nakúpili, čo takmer určite zohralo veľkú rolu, pri odraze Bitcoinu z 5350$.

3. Klesajúca dôvera v altcoiny

Tesne po BTG forku veľa ľudí nakúpilo altcoiny. Tie začiatkom týždňa zaznamenali 8-20% rast. Uptrend však nevydržal veľmi dlho a znova sme na hodnotách spred týždňa. Altcoiny padajú, zatiaľ čo Bitcoin dobýja nové a nové maximá. Časy, 1000% skokov z prvého polroka 2017 sú už, zdá sa, za nami a Bitcoin je v strede pozornosti. Väčšina ľudí tak prelieva svoje peniaze práve do tejto kryptomeny a alty zaostávajú. Ani krátky utorkový breakout nepomohol.

4. Juhokórejské burzy

Ďalším dôvodom, prečo Bitcoin opäť raz útočí na 6000$, sú juhokórejské burzy. Táto kryptomena sa na nich totiž vymieňa za prémiové hodnoty. A nehovorím iba o malých burzách. Aj na Bithumbe s dnešným volume presahujúcim 120 miliónov dolárov sa BTC (v čase písania tohto článku) vymieňa za 5900$. Zvyšok sveta pritom ostáva na konzervatívnych 5700$. Všimnite si tabuľku na stránke coinmarketcap.com a presvedčte sa sami.

Dostali sme sa tam do zaujímavej situácie. Čo myslíte, bude spanilá jazda Bitcoinu pokračovať až do 2X forku v strede novembra (listopad)? Svoj názor môžete napísať napríklad na naše fórum a prispieť tak do diskusie.

Sledujte nás na facebooku.

Zdroj: cryptocoinsnews.com

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance