Najväčšie vianočné rekordy, ktoré vám zaručene vyrazia dych!

0

Pomaly sa blíži čas Vianoc a s nimi spojené všetky veci, či už tie príjemné – alebo naopak, tie stresujúce. V dnešnom článku predstavíme najväčšie vianočné rekordy, ktoré vám zaručene vyrazia dych!

Najviac ľudí so Santa čiapkou na jednom mieste

V Anaheim Angels urobili rekord v počte ľudí na jednom mieste, ktorí mali na sebe Santa čiapku. Rekord je z júna 2014. Účasť na tomto rekorde sa zastavila na čísle 35 671. Museli ich nosiť päť minút. Starý rekord v tejto činnosti sa im podarilo jasne prekonať, pretože vtedy sa ho zúčastnilo len 872 ľudí.

Najvyšší snehuliak

Bethel v štáte Maine sa pýši rekordom najväčšieho snehuliaka. Vo výške 37 metrov a 21 centimetrov. Mihalnice tohto snehuliaka boli také veľké, že bolo na ne potrebných 16 snehových lyží.

Najmenší snehuliak

Teraz tu máme niečo z opačnej strany. Malý snehuliak, ktorý bol vytvorený v Národnom laboratóriu fyziky, je vyrobený z dvoch guľôčok. Meria iba 0,01 mm. Na zobrazenie tváre budete potrebovať mikroskop.

Najdlhší list Santovi

Trvalo deväť dní, kým viac ako 2 000 rumunských detí napísalo Santovi 414 metrov dlhý list. Kampaň mala environmentálny základ. Každé dieťa začalo list s prosbou, aby Santa presvedčil dospelých o chránení lesov a životného prostredia.

Najstarší list Santovi

John Byrne v Írsku našiel hotový poklad, keď objavil list napísaný Santa Clausovi v roku 1911. List napísali brat a sestra a našiel sa v krbe, kde prežil až do roku 1992. Neoverený, avšak zaznamenaný je list od chlapca z roku 1899.

Najviac vianočných svetielok na dome

Rodina v New Yorku dosiahla rekord tým, že ozdobila svoj domov 601 736 vianočnými svetlami. Rodina spočiatku neplánovala pokus o rekord. Bola však kontaktovaná spoločnosťou Ritz Cracker Company, ktorá jej ponúkla pomoc.

Najväčší vianočný strom vyrobený z plastových fliaš

V Litve postavili vianočný stromček zo 40 000 recyklovaných plastových fliaš. Výsledkom bol nádherný „strom“, ktorý žiaril zelenou vďaka farbe fliaš Sprite.

Najväčší „pohár“ horúcej čokolády

Dnešný článok zakončíme niečím sladkým. Slovo pohár sme dali do úvodzoviek zámerne. Predstavte si teda pohár, ktorý obsahuje 4 816,6 litra horúcej čokolády. Tento rekord sa podaril v Mexiku 6. januára 2018, keď v Obeco de Uruapa dosiahli nový rekord s najväčšou šálkou horúcej čokolády. Samotný nápoj obsahoval viac ako 600 kg polosladkého kakaa pochádzajúceho z miestnych zdrojov.

Čo čítať ďalej?

Xiaomi ponúka zaujímavé produkty – Toto sú najlepšie z nich!

Zdroj:
Guinnessova kniha rekordov

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre