Najnáročnejšia stratégia obchodovania s akou ste sa kedy stretli – Manažovanie pozície – Denník 13. týždeň

Obchodovanie Obchodovanie je možné aj na telefóne
Obchodovanie je možné aj na telefóne. Zdroj: shutterstock.com/Kovalova Olena
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Posledný článok (sľubujem), ktorý bude zameraný na money management (manažovanie pozície). Bude sa však týkať tých, ktorí sú v tomto odbore najpovolanejší. Ide teda o expertov a odborníkov, ktorí si svoju pozíciu vedia sami manažovať. Tento článok je však poučný aj pre všetkých nováčikov, pretože vám môže ukázať stratégie, ku ktorým by ste sa za istý čas mohli dostať.

Čo je manažovanie pozície?

V jednoduchosti povedané, je to presne to, čo si myslíte. Ide o staranie sa o svoju pozíciu do posledného detailu. Nie že by o to pri ostatných stratégiách nešlo. Ale manažovanie pozície znamená, že okrem toho, že nemáte stoploss a dokupujete danú kryptomenu, tak ju rovnako aj predávate. To je najväčší rozdiel medzi rebríkovaním a manažovaním pozície.

Znamená to, že na rozdiel od rebríkovania vám pri manažovaní pozície nikdy nemôžu dôjsť peniaze (ak to samozrejme robíte správne). Ak si napríklad v prípade rastu nastavíte rôzne vstupy do trhu, tak postupne nielenže dokupujete (pri znižovaní ceny), ale aj predávate pri rôznych výkyvoch nahor. Tým si automaticky zaisťujete aj zisky.

Výhody a nevýhody manažovania pozície

Veľkou výhodou tejto stratégie je, že vám prináša obrovskú flexibilitu. Takisto vás nemusia zaujímať stoploss hunty. Rovnako aj platí to, čo som spomenul vyššie. Kapitál vám nemôže dôjsť (ak viete, čo robíte) a ideálne sa vám navyšuje.

No a teraz nevýhody, ktorých je naozaj veľa. Pri tomto type money a risk managementu musíte byť naozaj rýchly, pohotový, skúsený a presný. Takisto musíte byť emočne pripravený na trading, musíte mať vycibrenú trpezlivosť a musíte byť schopný prijať zodpovednosť za svoje rozhodnutia. V skratke to znamená, že musíte byť expert.

Pomôcka, ktorá môže ochrániť váš kapitál

0.236 Fibonacci Level. Pri tomto type manažovania pozície si všetci povinne musíte zapísať toto číslo a Fibonacci Level, ktorý je úplne kľúčový. Až v 95 % ide totižto korekcia nižšie ako tento level. Práve preto je tento level ideálny na vstupy a výstupy pri tejto stratégii. Ide teda o kľúčový level, ktorý posunie váš trading o level vyššie.

Záver

No a touto časťou by sme skončili druhú etapu nášho kurzu. Tá sa týkala psychológie, money managementu a risk managementu. Posledná časť už bude iba „oddychovkou.” Povieme si v nej rôzne Twitter a tradingview účty, ktoré treba sledovať, o platforme 3Commas, recenzie brokerov alebo zmenární, na ktoré sa pozrel profesionálny trader Jakub Kraľovanský.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.