Na kryptomenovom trhu vládne neistota. Čo sa bude diať ďalej?

Novinky Budúcnosť kryptomenového trhu je nejasná
Budúcnosť kryptomenového trhu je nejasná. Zdroj: shutterstock.com/fizkes/dusanzidar
Coinfactory PC banerBest Wallet mobil

Trh s kryptomenami zažil najväčší pád od novembra 2022, keď krachla burza FTX. Podľa redakcie WSJ sa jednalo o reakciu na negatívny report spoločnosti miliardára Elona Muska SpaceX, ktorá mala údajne odpredať všetky svoje bitcoinové pozície. Malo sa jednať o celkový objem 373 miliónov dolárov.

Cena bitcoinu spadla vo štvrtok pred polnocou pod hranicu 26 000 dolárov za mincu. Tento obrovský prepad o takmer 10 % z veľkej časti spôsobila séria špirálovitých likvidácii pákových obchodníkov na futures. Trh sa však následne rýchlo otočil a reakciou na pozitívne správy ohľadom schválenia ethereových ETF cenu bitcoinu vytlačil smerom ku 27 000 dolárov. Krátkodobá budúcnosť kryptomenového trhu zostáva nateraz nejasná. Viacerí analytici sa nezhodujú v zásadnej otázke budúceho smerovania trhu.

Graf kryptomeny bitcoin za posledny tyzden

Týždenný graf bitcoinu znázorňujúci výrazný prepad. Zdroj: coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Čo sa bude diať ďalej?

Výskyt podobnej extrémnej udalosti je v časoch, keď celkové obchodné objemy bitcoinu naprieč burzami dosiahli niekoľkoročné minimum, veľmi nevídaný. Investori sú plní neistoty, ktorú nepodporujú ani v poslednom čase sa hromadiace negatívne správy.

Neistota investorov sa premieta nielen do ceny, ale aj samotného správania ľudí. Možných scenárov, ktoré vyjadrujú ďalšie smerovanie trhu, je hneď niekoľko. Technická analýza bitcoinu ukazuje prelomenie krátkodobej trendovej čiary. Podobné prelomenia sú väčšinou nasledované negatívnou cenovou akciou. Pri investovaní však netreba zabúdať na makroekonomické a fundamentálne faktory, ktoré sa výrazne líšia.

Z makroekonomického hľadiska sa svet nachádza v neistých časoch. Nie je vôbec jasné, či sa svetovým ekonomikám podarí vyhrať boj s infláciou a opäť naštartovať rast. Rozhodnutie majú vo svojich rukách predstavitelia amerického FED-u a Európskej centrálnej banky. Podľa posledných vyjadrení z júla tohto roka je situácia závislá od dlhodobých ekonomických dát, ktoré zatiaľ ešte stále nie sú dostačujúce. V hre zostáva ďalšie zvyšovanie úrokových sadzieb ako jedného zo spôsobov boja proti vysokej inflácii či dokonca recesii.

Z fundamentálneho hľadiska sú kryptoanalytici o niečo optimistickejší. Koniec roka 2023 a prvá polovica budúceho roka sa majú podľa očakávaní niesť v duchu nadchádzajúceho halvingu na bitcoine a spotových ETF. Práve schválenie spotových ETF na bitcoine a ethereu má zabezpečiť širšiu adopciu a príliv nového kapitálu na kryptomenové trhy.

Prečítajte si aj: Temné analýzy pribúdajú: Toto si myslí odborník o cene bitcoinu 

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

txbOkazio mobil

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie