Na amsterdamskom letisku si ľahko zameníte eurá za kryptomeny

BITmarkets BITmarkets

Na medzinárodnom letisku „Schipol” v Amsterdame bol nainštalovaný bankomat na kryptomeny. Ten pasažierom umožňuje prevod z Eur na kryptomeny, respektíve na Bitcoin a Ethereum.

Získajte exkluzívne členstvo na Trading11 iba za 10 € mesačne

V stredu 20.6.2018 letisko oznámilo, že zvážilo dopyt po dvoch najvýznamnejších kryptomenách na trhu. Po šesťmesačnom teste tak iniciovali vybudovanie Bitcoin automatu, ktorý sa ako prvý svojho druhu nachádza na európskom letisku.

Chytrá zámena peňazí

Bankomat sa nachádza na strategickom mieste v blízkosti odletového terminálu. Cestujúci letiaci do krajín mimo eurozónu si tak môžu svoje zvyšné eurá rovno zameniť za dve najväčšie kryptomeny (podľa marketcapu), a to na BTC a ETH. Bankomat je navyše obojstranný, takže výmena funguje aj opačne. Čo sa bližšieho umiestnenia týka, bankomat nájdete v druhej príletovej hale („Arrival Hall 2”).

Tanja Dik, riaditeľka zákazníckych produktov a služieb na letisku Schipol, sa k tomu vyjadrila nasledovne:

„Dúfame, že tento BTC bankomat bude pre zákazníkov užitočný. Dovoľuje im totiž zameniť ,lokálne’ eurá za ,globálne’ kryptomeny ako sú Bitcoin a Ethereum. To môže byť obzvlášť praktické, keď zákazník nemá možnosť vo svojej domovine platiť eurom.”

Táto služba, kedy je na verejných miestach cestovateľom umožnené zameniť si kryptomeny na fiat meny a opačne, je čím ďalej viac dostupná po celom svete. Týmto spôsobom výmeny mien sa zabraňuje zbytočným príplatkom v regulárnych fiat zmenárňach.

Napríklad, na letisku v Brisbane, treťom najrušnejšom letisku v Austrálii, už fungujú krypto bankomaty od začiatku tohto roku. Cestujúci si tam môžu zameniť kryptomeny BTC, ETH, alebo aj Dash.

Záver

Tento spôsob zámeny peňazí a kryptomien je veľmi praktickým riešením ako sa vyhnúť poplatkom bežných zmenární. Istý príplatok v Bitcoin bankomatoch bude, avšak oproti fiat zmenárňam to bude malá čiastka. Do budúcna by sa tieto bankomaty mohli objavovať na ďalších letiskách v Európe.

Naše najnovšie video. Budeme radi, ak sa prihlásite na odber videí na našom YouTube kanáli.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Michael.

Zdroj:
ccn.com

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Táto krajina je novým Chorvátskom. Turistov vábi lacnými službami i azúrovým morom

2

Moderný supermarket má vážne problémy. Prečo tam nikto nenakupuje?

3

Veľká slovenská banka úplne ruší platobné karty Visa. Dotkne sa to aj vás?

4

Obrovské prekvapenie. V maličkej slovenskej obci vyrastie nové nákupné centrum

5

Sociálna poisťovňa chystá zmeny. Všimnú si ich všetci Slováci

PR články

Aký výkon má obchodovanie s veľkými dátami s umelou inteligenciou, ako je ChatGPT? ATPBot má odpoveď

PR články | 24. mája 2024

PR článok ATP Bot. Nedávno ATPBot oznámil, že teraz podporuje všetkých používateľov Binance, Kraken a Coinbase, aby mohli implementovať automatické obchodovanie s umelou inteligenciou prostredníctvom API, čím používateľom poskytuje viac príležitostí na obchodovanie s kryptomenami.

ATP Bot obchoduje s AI