Bitcoin ako banková rezerva
Bitcoin ako banková rezerva. Zdroj: Shutterstock.com/Craig Hastings

V roku 2009 ste kúpili nejaké Bitcoiny a teraz neviete, čo s nimi? Máme pre vás tip. Na pláži Blue Diamond v Miami si môžete kúpiť byt. Jeho cena v dolároch je 3,5 miliónov, avšak majiteľ rád príjme platbu v Bitcoinoch alebo Ethereu.

Miami je ideálne miesto na predaj nehnuteľností za kryptomeny. Láka totiž investorov z Kanady, Južnej ameriky, Ruska a Ázie. Tí často hľadajú spôsob, ako vytiahnuť peniaze z krajiny (hlavne Rusi) a pekný dom/byt v Miami je veľmi dobrá voľba.

Nejde pritom o prvú nehnuteľnosť, ktorú je možné kúpiť za Bitcoiny. V auguste (srpen) Mike Komaransky predával dom za 6,4 miliónov dolárov. Prijímal pritom aj platby v BTC.

Na druhej strane, prijímať tak veľké čiastky vo volatilnej mene typu Bitcoin alebo Ethereum nemusí byť dobrý nápad. Špekulant z Texasu využíval fluktuácie ceny a nákupom/predajom nehnuteľností za krypto si zarobil 1,3 miliónov dolárov.

Tak ako tak, pre trh s nehnuteľnosťami sú kryptomeny veľmi zaujímavé a v blízkej budúcnosti môžeme očakávať viac podobných ponúk. Ak by ste náhodou objavili byt za BTC v Prahe, napíšte nám na facebook. A keď už tam budete, tak nám rovno dajte like.