McAfee Labs varuje pred novým ťažobným malvérom

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Spoločnosť McAfee Labs objavila nový malvér, ktorý tajne využíva ťažobný výkon počítačov nič netušiacich používateľov.

Ide o program s názvom „WebCobra”. Program pochádza z Ruska, väčšinou skrytý za niečo úplne nevinné. A ak sťahujete nejaké crackové programy a pod., máte o to väčšiu šancu k nemu prísť.

Žiaden primitívny miner

Čo je na ňom zaujímavé oproti iným ťažiarom, ku ktorým sa človek môže dostať častokrát nevedomky? Jednoducho to, že ho v podstate nerozpoznáte.

Nie je až taký primitívny, ako jeho predchodcovia, ktorí vám z počítača alebo notebooku urobili okamžite horúcu platňu. Tí ťažili na 100 % výkonu vášho PC a ventilátory mohli pomaly vyskočiť z PC. Aj my sme mali s niekoľkými takými záškodníkmi skúsenosti.

Tu to jednoducho bežný užívateľ nespozná. Ten, kto má dokonale zmapovaný svoj PC, a všimne si najmenšie spomalenie, možno niečo postrehne, a začne zisťovať, prečo. Ostatní si prakticky nič nevšimnú. Stroj nehučí, ťaženie nejde na plný výkon, a tak si miner len opatrne využíva váš počítač, bez toho, aby bolo niečo spoznať.

Počet prípadov infekcie týmto typom škodlivých programov sa v roku 2018 zvýšil takmer o 500 percent. Monero je anonymné, a tak je v podstate pre túto „obživu” ideálne.

A čo váš počítač?

Ak sa váš počítač neustále zahrieva, asi naozaj niekomu ťažíte. Ak je len spomalený, odporúčame počítač vyčistiť, prejsť antivírusom a začať hľadať vinníka, ak sa to nezlepší. Niekedy pomôže aj vyskúšať viacero antivírusov. Nám sa osvedčil Avast, aj free verzia dokázala pár minerov odhaliť.

Tento článok je preložený z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

4

Robert Kiyosaki šokoval verejnosť svojou predpoveďou

5

Slovenská firma rozflákala prvé zisky na Porsche. Teraz jej súd rozpredáva majetok

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka