mapa-paragraf

V článku nájdete prehľadnú informačnú mapu krajín, rozdelených podľa toho, kde je Bitcoin legálny, kde je viazaný určitými obmedzeniami a kde je nelegálny. 

Článok v českom originále nájdete na kryptomagazin.cz

V zelených krajinách sú kryptomeny legálne. Oranžová predstavuje neutrálne trhy, v ktorých nie sú zásadné obmedzenia v používaní kryptomien. Svetlo ružové krajiny predstavujú obmedzené kryptotrhy s množstvom byrokracie, nariadení a vládnych pokusov o spomalenie využívania kryptomien. Tmavo ružové štáty predstavujú trhy, kde je Bitcoin úplne nezákonný. A niektoré štáty sa ešte nevyjadrili, preto sú znázornené neutrálnou šedou farbou.

mapa kde je bitcoin legalni

V porovnaní so Západom sú východné krajiny voči kryptomenám viac uzavreté

Ako je na mape vidieť, východné krajiny sa zdajú byť mnoho viac uzavreté voči Bitcoinu a kryptomenám než západné. Rusko je v súčasnej dobe najväčšou krajinou, ktorá zakazuje Bitcoin. Zatiaľ poslednými, kto zintenzívnil kontrolu a reguláciu používania Bitcoinu, sú Čína a Južná Kórea.

Severná Amerika a západná Európa sú pre Bitcoin najvhodnejšími regiónmi

Blízky východ sa zdá byť ohľadne kryptomien zaujímavo rozdelený: Irak, Irán a Turecko sú čo sa týka Bitcoinu legálnymi trhmi, zatiaľ čo v Afganistane, Pakistane, Saudskej Arábií a Egypte nájdeme rôznu mieru obmedzení.

Z celkového počtu 246 krajín ich v súčasnej dobe 99 (cca 40 %) neobmedzuje Bitcoin zákonmi. V sedemnástich krajinách (cca 7 %) je Bitcoin obmedzený alebo priamo nelegálny. Avšak približne 53 % sveta sa k Bitcoinu a legálnosti jeho používania v rámci svojich krajín ešte nevyjadrilo. To značí pre Bitcoin a kryptomeny určité riziko, pretože niektoré z týchto nerozhodnutých krajín by sa nakoniec mohli rozhodnúť, že príjmu v záležitosti kryptomien obmedzenia.

Záver

Tesná väčšina sveta sa zatiaľ nerozhodla, či sú Bitcoin a kryptomeny legálne alebo nelegálne. Možné vysvetlenie znie, že toto rýchlo sa rozvíjajúce odvetvie nie je stále plne vnímané globálnymi regulátormi, a preto sa niektoré krajiny k nemu stále nevyjadrili. Avšak aj oni sa časom budú musieť rozhodnúť. Je ale isté, že nie všetky krajiny budú vidieť kryptomeny v priaznivom svetle.

Sledujte náš facebook, aby vám neunikli ďalšie správy o nadchádzajúcich reguláciách.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdeš na našom facebooku. Daj nám like a dostávaj spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Binance Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.
Subscribe
Notify of
guest
5 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Filip

Note: V článku chýba obrázok-mapa, ktorá je v českej variante.

Jozef

Rusko zakazuje bitcoin??? Informacie si aj overujete alebo len bezhlavo kopirujete a prekladate?

Samuel Slavkovský

Popravde? v Rusku je to také všelijaké a skutočne existujú zákony, kt. v podstate technicky zakazujú kryptomeny ale stále sa to mení.

marek

Ano sú tam niake zakazi na krypto ale nie úplne ale suhlasim meni sa to tam každú chvíľu..

Egon

V Rusku je Bitcoin defacto zakázaný a sotva bude legálny ak Rusi usilujú o vlastnú kryptomenu kontrolovanú štátom. Ku kryptomenovým burzám a peňaženkám sa v Rusku nedostanete.