Kuriozitka: Neuveríte, čo ťažiar zvečnil v satanskom bloku č. 666 666 :D

0

Ťažba Bitcoinu je relatívne jednoduchý proces, počas ktorého sa hľadá špeciálne číslo, ktorého vlastnosti umožńujú vytvoriť nový blok transakcií. Po zaradení bloku do reťazca (blockchainu) sa transakcie v ňom považujú za potvrdené a ťažiar, ktorý tento blok vytvoril, dostane okrem poplatkov za overené transakcie odmenu vo forme novo vzniknutých Bitcoinov. Aktuálne je to 6,25 BTC.

Vyťažiť jeden blok trvá v priemere desať minút, i keď celý proces je v podstate náhodný. 10-minútový rozostup sa udržuje vďaka parametru “obtiažnosť”, ktorý sa zvyšuje, ak sa do siete pripájajú noví ťažiari a znižuje, ak odchádzajú. Tak sa zabezpečí, že sieť vždy funguje.

Viete o tom, že prichádza cenová explózia Bitcoinu? Dokazuje to správanie veľrýb a inštitúcií na trhu!

Múdry citát z Biblie v bloku číslo 666 666

Od vzniku Bitcoinu sa už vyťažilo približne 668 tisíc blokov. Pred pár dňami niekto vyťažil blok s dvojitým diabolským číslom 666 666. Mineri si do bloku môžu dať čo chcú. V tomto bloku sa objavil citát z biblie. Konkrétne:

“Do not be overcome by evil, but overcome evil with good – Romans 12:21.”

Vo voľnom preklade to znamená: “Neprekonávajte zlo zlom, ale dobrom.”

Veľmi múdry citát, ktorý je aktuálny hlavne v dnešnej dobe, kedy sa občas zdá, že už nič iné ani nevieme.

Citát si ako prvý na stránke bitcoinhackerz.org všimol uživateľ emzy.

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre