Kryptomeny rastú, no záujem o ne klesá. Čo je dôvodom?

Novinky Bitcoin a kryptomeny už nemajú taký hype
Bitcoin a kryptomeny už nemajú taký hype. Zdroj: shutterstock.com/Petr Kahanek/Prapat Aowsakorn
Okazio PCCoinfactory mobil baner

Každý bitcoinový cyklus je niečím odlišný, no zároveň vykazuje známky podobností. Aj Podľa údajov Buybitcoinworldwide je ďalší halving naplánovaný na 6. apríla 2024 a bitcoin v tomto období vždy rástol. Možno ste si ale všimli, že potenciál rastu je z roka na rok menší a retail je otrávený digitálnymi menami.

Potenciálni nováčikovia ubúdajú

Dva bitcoinové cykly dozadu sme boli svedkami retailového ošiaľu, ktorý spôsobil extrémnu ziskovosť mnohých kryptomien. Posledný cyklus si naopak digitálne meny začali osvojovať inštitúcie. A práve spoločnosti, ktoré ponúkajú finančné kryptomenové produkty spôsobujú, že digitálne meny čoraz viac korelujú s tradičnými financiami.

Existuje čoraz menej potenciálnych nováčikov, ktorí môžu vstúpiť do kryptomenového trhu a nič o ňom nevedia. Dôvod je jednoduchý – o kryptomenách vie stále viac ľudí. Problémom ale je ich pochopenie. Fakt, že stále viac ľudí pozná digitálne meny neznamená, že im aj rozumejú.

Nedostatočné vzdelávanie sa v oblasti kryptomien brzdí adopčnú krivku, ktorá koniec koncov aj tak nespôsobí nahradenie platobného styku digitálnymi menami, kvôli ich volatilite.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Bitcoin je čoraz menej ziskový

Tento sentiment môžeme sledovať aj v roku 2023, kedy bol bitcoin najziskovejšie aktívum počas prvého kvartálu. Retailoví investori si už väčšinou našli svoje produkty alebo aktíva, ktoré obchodujú, no z trhu mizne povestný hype. Môžeme to vidieť jednoznačne na bullrunoch, ktoré sú čoraz menej ziskové, ako vidíte na grafe nižšie.

Reakcia bitcoinu na halving

Reakcia bitcoinu na halving. Zdroj: TradingView

Tento článok neslúži ako negatívna predpoveď pre kryptomeny alebo bitcoin. Z dlhodobého hľadiska je vysoko pravdepodobné, že ceny budú rásť, no volatilita postupne upadá. Ak sa zaujímate o faktory, ktoré pozitívne ovplyvnia cenu bitcoinu, odporúčame vám prečítať si článok 3 dôvody, prečo bude bitcoin dlhodobo rásť.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Ak sa pozrieme na iné technologické bubliny zistíme, že je to prirodzený vývoj. Kryptomeny sa stanú bežnou súčasťou života a nikto si z nich už nebude lámať hlavu, ako na ich počiatku. Neohrozí to ich existenciu, no také extrémne skoky v povedomí už digitálne meny v budúcnosti nezažijú.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin je znovu v negatívnej nálade – toto je najhorší možný scenár poklesu

txbtxb
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.

Najčítanejšie články

1

Vlaky zadarmo pre seniorov majú svoje obmedzenia. Na toto si musíte dať pozor

2

Návod, ako legálne zarábať na Bitcoine bez platenia daní

3

Vlaky zastavia, nastúpia bagre. Na dôležitej trase sa chytá niekoľkodňová výluka

4

Komplexná analýza a predpovede ceny zlata na roky 2025 až 2030

5

Dôchodky budú nižšie. Slováci by sa na to mali pripraviť

PR články

Perfektné načasovanie investície? Mýtus, na ktorý netreba čakať

Marek Jendrál  | 7. marca 2025

V roku 2020 sa Bitcoin prepadol pod hranicu 5 000 eur, čo vyvolalo vlnu paniky a predikcie o jeho zániku. Zakladateľ Binance Changpeng Zhao (CZ) v tom čase uviedol, že sa teší na deň, keď médiá budú hlásiť, že Bitcoin padol zo 101 000 eur na 85 000 eur.

Kryptomeny a správne obchodovanie