crypto music

Máme tu ďalší príklad, ktorý dokazuje, že kryptomeny môžu mať dosah a využitie v menej očakávaných sférach priemyslu. Tentokrát sa digitálne meny stali tvárou novej hudobnej produkcie.

Kryptomeny v hudobnom priemysle? Kto je za tým?

Zaujímavá spolupráca medzi influencermi so pseudonymami Estefannie a Look Mum No Computer priniesla novú hudobnú produkciu, ktorá odzrkadľuje výkyvy na trhoch s kryptomenami.

O najznámejších krypto songoch sa môžete dočítať v našom minulom článku: 6 najznámejších krypto songov, ktoré pozná každý správny fanúšik kryptomien

Aký bol výsledok?

Kooperácia medzi dvoma populárnymi influencermi priniesla v skutku zaujímavý výsledok. Vymysleli zariadenie, ktoré vytvára zvuky na základe kolísania cien na trhoch s kryptomenami. Produkciu si rozdelili na dve fázy, pričom Look Mum No Computer skonštruoval mechanizmus na generovanie výkyvov napätia odvodených od cenových zmien kryptomien a Estefannie sa podieľala na programovaní Raspberry Pi, pričom z údajov vytvorila sekvenciu príslušných zvukov.

StormGain

Prečítajte si tiež: Toto je úplný základ obchodovania, bez ktorého nakoniec vždy len prerobíte

„Analógový syntetizátor hudobného stroja by bol skvelým nástrojom na zistenie momentu, kedy predať a kedy naopak nakupovať.“

Samotnú dvojicu si môžete pozrieť v hodinovom videu zverejnenom na YouTube. Z videa však nie je jasné aké boli použité coiny.

Prečítajte si tiež: Bitcoin bude do roku 2050 absolútnou jednotkou na trhu – tvrdí 42 finančných odborníkov

Okrem iného sa kryptomeny už viac krát objavili v hudobnom priemysle. Posledný prípad bol evidovaný na službe Tidal, ktorej majiteľom je Jay-Z. Hudobná platforma má v pláne zapojiť sa do blockchainových inovácií. Populárny umelec Jay-Z uviedol, že inteligentné zmluvy môžu byť užitočným nástrojom pre umelcov pri vytváraní kontraktov. Mohli by do nich zakomponovať provízie z predaja a koncertov.

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.