6 najznámejších krypto songov, ktoré pozná každý správny fanúšik kryptomien

0

Niet pochýb, že sa kryptomeny výrazným spôsobom zapísali do diania vo svete. Sektor digitálnych mien neustále napreduje v oblasti technológie a vývoja avšak v poslednom období sa rozšíril o rôzne umelecké a často humorné diela.

Umeleckí tvorcovia zo sveta kryptomien vytvárajú humorné piesne, ktoré sú v mnoho prípadoch parodované zo známych mainstreamových hitov. Texty týchto piesní sú nahradené rôznymi krypto frázami. Iní tvorcovia sa zameriavajú na tvorbu originálnych a jedinečných piesní.

Najznámejšie hudobné diela o kryptomenách

“Bitcoin pls go to moon”

Jedná sa o klasiku vo svete kryptomien. Pieseň vznikla v roku 2017 po náhlom poklese Bitcoinu (BTC) a prvýkrát bola zverejnená 6.novembra 2018 na YouTube kanáli 1thousandx. Pieseň bola poňatá naozaj humorným spôsobom a autor v nej vyzýva Bitcoin, aby prestal konsolidovať a začal rásť. V čase vzniku piesne sa Bitcoin obchodoval za viac ako 10 000 USD. Portál TradingView uvádza, že BTC sa v tejto cenovej oblasti nachádzal veľmi dlhý čas. V piesni sme mohli spozorovať aj veľmi známe osobnosti zo sveta kryptomien – Michaela Novogratza a Tonea Vaysa.

“Banksters Paradise (A Bitcoin Song)”

Autorom daného songu je YouTube kanál Renegade Investor. Song je paródiou na skladbu „Gangsta´s Paradise“ od autora menom Coolio. Text piesne vníma dnešný svet ako priestor pre „bankstrov“, ktorý zvyšujú infláciu neustálou tlačou nových bankoviek. Tento problém má vyriešiť Bitcoin.

“BLOCKCHAINIAN RHAPSODY”

Jedno z najznámejších diel, ktoré boli vydané, je song od skupiny Queen „Bohemian Rhapsody“. Práve touto piesňou sa inšpiroval YouTube kanál Crypto Karaoke. Text piesne „Bull markets come, bull market go, HODL high, HODL low“ poukazuje na veľmi známy výraz v kryptosvete – HODLovanie. Tento termín sa používa ako označenie hodlovania (držania) aktív bez ohľadu na výkyvy trhu.

“Old Town Road (Bitcoin Version)”

YouTuber so pseudonymom Lil Bubble sa výrazným spôsobom postaral o propagáciu kryptomien tvorbou zaujímavých parodovaných diel. V jeho hudobných videoklipoch sa častokrát objavuje osoba tancujúca vo vesmírnom skafandri. Tento skrytý obsah má poukazovať na cestu Bitcoinu smerom na mesiac.

Najsledovanejším songom YouTubera je paródia „Old Town Road“ od Lil Nas X – momentálne jedného z najpopulárnejších mainstreamových autorov. Pieseň s humorom poukazuje na oblasť hodlovania a investovania do kryptomien.

“HODL GANG”

Pieseň je paródiou songu „Gucci Gang“ a bola zverejnená na YouTube kanáli Chris Record TV. Autor zverejnil video s týmto songom v období veľkého „bull runu“ vo svete kryptomien a poukazuje na rôzne aspekty investovania do kryptomien.

“BITCONNECT EDM REMIX”

 

Bitconnect – neslávne známa, dnes už nefungujúca spoločnosť založená na krypto podovode. Jeden z najväčších investorov tohto projektu bol Carlos Matos. Ten na podujatí spoločnosti predniesol prejav, ktorý sa neskôr prezentoval ako „meme“ a taktiež bol súčasťou songu autora Dylana Lockeho v štýle elektro tanečného žánru.

ANALÝZA – Bitcoin BTC stagnuje v rizikovej oblasti – Je čas predávať?

Bitcoin Skupina
Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.