Kryptomenová komunita sa obrátila na Elona Muska s prosbou o pomoc. Čo od neho žiada?

Kategorie: Novinky
Pomôže Musk fanúšikom Bitcoinu?
Pomôže Musk fanúšikom Bitcoinu? Zdroj: Shutterstock.com/ThomasAFink

Elon Musk sa po prevzatí Twitteru naplno pustil do odstraňovania veľkej časti neaktívnych a falošných účtov, ktoré zahlcujú túto sociálnu sieť. Kryptomenová komunita má naňho špeciálnu požiadavku. Chcú zachovať historický moment, ktorý je spojený s účtom legendárneho Hala Finneyho. Ten je niektorými fanúšikmi kryptomien naďalej považovaný za najbližšieho človeka Satoshiho Nakamota.

Ako Musk zareaguje?

Na Twitteri je údajne až 1,5 miliardy neaktívnych alebo falošných účtov, ktoré chce nový majiteľ sociálnej siete čo najrýchlejšie odstrániť. Po tomto oznámení dostal Musk veľký počet správ a reakcií z radov kryptomenovej komunity a najmä fanúšikov Bitcoinu, ktorí sa obávajú odstránenia účtu Hala Finneyho. Ten zomrel v auguste 2014.

Ide o legendárneho a v komunite málo spomínaného človeka, ktorý pracoval ako počítačový vedec. Finney bol jedným z prvých ľudí, ktorí sa podieľali na spustení bitcoinovej siete a taktiež ako prvý zrealizoval transakciu s BTC, ktorá bola potvrdená s výškou bloku 170. Tento legendárny používateľ je dokonca považovaný za pravú ruku Satoshiho Nakamota.

Prečítaj si tiež: Nové šifrovanie od Apple je obrovským prínosom pre kryptomeny. Prečo?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Finney pridal 11. januára 2009 príspevok na Twitteri s legendárnou hláškou „Running bitcoin“. Hneď v nasledujúci deň sa mu podarilo vyťažiť prvý blok s BTC. Tento blok je údajne spojený aj s prvou transakciou vo výške 10 BTC, ktorá bola zrealizovaná 12. januára 2009 o 03:30 SEČ.

Hľadáme spôsoby, ako do Bitcoinu pridať viac anonymity. Premýšľam o tom, ako znížiť emisie CO2 v dôsledku rozsiahleho zavedenia Bitcoinu“, uviedol Finney 21. a 27. januára 2009.

Kryptomenová komunita verí, že Elon Musk vypočuje ich žiadosť. Ide o dôležité historické momenty, ktoré by mali byť zachované. Niektorí fanúšikovia dokonca zorganizovali kampaň, v ktorej žiadajú ľudí, aby pravidelne komentovali či lajkovali daný príspevok, aby tak zachovali jeho relevantnosť.