Kryptomena Cardano posilňuje. Dosiahne historické hodnoty?

Sponzorované články Kryptomena Cardano posilňuje
Kryptomena Cardano posilňuje. Zdroj: shutterstock.com/AlvaroMP
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Najväčší investori v posledných dňoch zintenzívnili na kryptotrhu svoju aktivitu. Hodnota top desiatich kryptomincí sa skonsolidovala a pohybuje sa na relatívne stabilnej rastúcej krivke. Medzi tieto mince patrí aj Cardano, ktorá stabilizovala svoju cenu nad hladinou 0,6 doláru.

Má tak ideálny základ pre ďalší rast, čo aj potvrdzujú čísla za uplynulé obdobie. Za posledný týždeň minca ADA, teda interná mena blockchainu Cardano, vzrástla o 3 %, pričom z mesačného hľadiska vzrástla o 66 % a o 135 % z ročného hľadiska.

Rovnaký trend možno pozorovať aj pri technickej analýze. Cardano síce na začiatku decembra zaznamenala pokles indexu relatívnej sily (RSI) pod hladinu 90, no odvtedy už len rastie. To znamená, že v blízkom období môže ďalej naberať na hodnote.

ADA by sa mohla dostať cez 1 dolár

Aj ďalšie ukazovatele technickej analýzy sú pre Cardano viac než priaznivé. Tridsaťdňový priemer sa drží vysoko nad 200-dňovým priemerom, čo značí, že rast len tak neprestane. Vďaka tomu stúpa aj objem obchodov o 20 % za posledných 24 hodín, pričom celková hodnota obchodov s ADA presiahla 870 miliónov dolárov.

Cardano by mohlo dosiahnuť jeden dolár

Cardano by mohlo dosiahnuť jeden dolár. Zdroj: coinmarketcap.com

Za posledný mesiac ide o naozaj signifikantný skok, pretože na konci novembra dosahoval objem obchodov len 300 miliónov. Hoci sú správy už teraz dôvodom na radosť, stále predstavujú len vrchol ľadovca. Kryptotrh totiž smeruje do býčieho obdobia (anglicky bull season), ktorý má potenciál prepísať historické tabuľky.

Dôvodov pre tento výhľad bull season je viacero, no medzi tie najzásadnejšie patrí aprílové zníženie odmien za ťažbu Bitcoinu či blížiace sa schválenie spotových ETF na Bitcoin. Navyše, keď federálny rezervný systém (FED) zníži úrokové sadzby, tieto faktory budú celý kryptotrh tlačiť vpred ešte viac.

Minca ADA, hoci patrí medzi top desať kryptomien súčasnosti, má stále nevyužitú kapacitu. Vzhľadom na parametre blockchainu Cardano začala jeho celková hodnota rásť až v poslednom roku, keď od 1. januára nadobudla vyše 700 %.

Nárast možno prisúdiť faktu, že na blockchaine Cardano operuje čoraz viac platforiem a ďalších vyše 1 300 nových platforiem čaká na schválenie či finalizáciu vývoja. Preto nie je vôbec nerealistické očakávať, že by už na začiatku roku 2024 mohla minca ADA zo súčasných 0,62 dolárov atakovať cenu 1 doláru.

Okrem ADA rastie aj kryptomena Sponge

Akokoľvek lákavé vízie Cardano ponúka, vložiť všetky investičné prostriedky len na jedinú kryptomenu investori neodporúčajú. Namiesto toho rozložia peniaze medzi silné mince aj začínajúce projekty s jasným smerovaním a úspešným predpredajom.

To sú znaky jednej z najúspešnejších meme mincí roku 2023, Sponge. Od zalistovania na Uniswap 4. mája 2023 okamžite vystrelila trhová kapitalizácia o 4 000 % a dosiahla hladinu 100 miliónov dolárov. Výsledok novej meme mince dokonca upútal pozornosť renomovaných médií ako New York Magazine.

Sponge prišla na trh presne v čase, keď sa začalo dariť meme minciam ako Bonk, čo malo za výsledok nárast ceny Sponge o vyše 460 %. Dnes môžete Sponge V1 za cenu 0,0004084 dolára obchodovať na viacerých popredných centralizovaných aj decentralizovaných burzách.

Napriek úspechu kryptomince Sponge V1 projekt nezaháľa a otvára nové možnosti pre skorých investorov. Uviedol totiž aktualizáciu roadmapy na verziu Sponge V2 a vydal nové tokeny SPONGEV2. Tie dnes môžete stakovať s očakávanou odmenou 645 %.

Okrem Cardana rastie aj Sponge

Okrem Cardana rastie aj Sponge. Zdroj: sponge.vip

Stakovať Sponge V2 môžu aj držitelia V1

Podobne ako prvá verzia, aj aktualizovaná verzia kryptomeny nemá transakčné dane, preto je cieľ Sponge rozširovať komunitu a hodnotu kryptomeny bližšie a bližšie. Stačí sa pozrieť na počet tokenov, ktoré ľudia stakujú. Za posledných 5 dní totiž objem uzamknutých tokenov v stakingu narástol o 2,4 miliardy.

Ani súčasní držitelia Sponge V1 neprídu o možnosť stakovať s vysokou odmenou, pretože si bez problémov môžu zameniť svoje tokeny V1 za V2. Noví vstupujúci do ekosystému Sponge si zase môžu zakúpiť tokeny pomocou ETH, USDT aj prostredníctvom platobnej karty na automatické stakovanie V1. Zároveň dostanú ekvivalentné množstvo tokenov V2 ako štartovací bonus.

Platí, že čím dlhšie a objemovo viac tokenov Sponge V1 bude v stakingu, tým viac bude zarábať aj Sponge V2, a to ešte pred jeho oficiálnym spustením. Aj preto do Sponge tokenov investovali a zarobili kryptonadšenci a sledovaní influenceri ako Pow’s Gem Calls či Michael Wrubel.

Investovať do Sponge

Okrem kryptomeny Cardano pôsobí aktuálna situácia na trhu priaznivo aj pre meme mincu SPONGEV2. Obe majú možnosť v roku 2024 prekonať historické hodnoty a vy ako investor či investorka máte jedinečnú príležitosť zachytiť tento rast vo vhodnej chvíli. Viac o projekte Sponge, jeho aktualizovanú roadmapu ako aj možnosť kúpiť tokenu SPONGEV2 nájdete na webovej stránke projektu.

Článok vznikol v spolupráci s firmou Clickout.

Disclaimer: Tento článok je súčasť platenej propagácie. Názory a postoje uvedené v tomto článku nemožno spájať s názormi redakcie kryptomagazin.sk. Investovanie do kryptomien je vysoko rizikové. Obzvlášť investovanie do predpredaja (ICO). Zdôrazňujeme, aby ste si dôkladne preverili každý projekt a investovali iba to, o či si môžete dovoliť prísť!