škola

Dve juhokórejské univerzity vybudujú celý školský areál (kampus) založený na blockchaine pomocou vlastnej kryptomeny.

Univerzita Yonsei, ktorá už má aktívnu blockchainovú komunitu, bude spolupracovať s Univerzitou vedy a technológie v Pohangu (Postech) na iniciatíve, ktorá by mala začať v druhej polovici roka 2019.

Za zdieľanie znalostí si kúpia napríklad jedlo

Pripravuje sa už špecializované výskumné centrum, podnikateľské programy a ďalšie. Študentský projekt si kladie za cieľ zvýšiť každodenné používanie kryptomien. Postech vyvíja systém zdieľania znalostí založený na blockchaine nazvanom Engram, ktorý bude zahŕňať systém odmien za použitie špeciálneho altcoinu s názvom Neuron. Neuronové žetóny budú podľa Business Korea vymeniteľné za tovar v univerzitnej jedálni.

Pracujú tiež na blockchaine, cez ktorý sa bude hlasovať. Ten zaistí, že výsledky nebudú falšované.

„Technológia Blockchain má inovatívnu a deštruktívnu silu vytvoriť nový priemysel. Je dôležité, že POSTECH a Yonsei University spoločne navrhujú budúcnosť technológie a vytvárajú vzdelávacie a výskumné základy pre budúce talenty.“

Toto partnerstvo nie je pre Yonsei prvým podobným krokom. Na konci minulého roka podpísala partnerstvo s miestnou pobočkou Nadace Tezos.

Záver

Viete o nejakých školských projektoch na blockchaine u nás? Ak by tu nejaké boli, či už s veľkými či malými ambíciami, radi ich mediálne podporíme – dajte nám vedieť. Ak nie sú, profesori a vedenie škôl – je na čase nastúpiť na vlnu inovácie! Mali by ste záujem, ale neviete ako začať? Spojte sa s nami, možno niečo vymyslíme. Sú tu firmy, ktoré by vás určite radi podporili.

Čo čítať ďalej?

Zákazníci Coinbase majú dôvod na radosť – Spoločnosť spúšťa novú debetnú kartu

Zdroj:
cointelegraph.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance