Koľko krypto zmenární bolo v roku 2019 hacknutých? Toto číslo vás môže prekvapiť!

Novinky
Hack
BitmarketsBitmarkets

Minulý rok sme boli svedkami viacerých hackov krypto zmenární. Nanešťastie boli úspešné a boli odcudzené desiatky miliónov dolárov v kryptomenách. Web CryptoCompare zverejnil správu, v ktorej sa tejto problematike bližšie venoval.

Nový nástroj – Exchange Benchmark

Zo správy, ktorú zverejnil web CryptoCompare, vyplýva, že v minulom roku boli hacknuté celkovo 3% krypto zmenární. Avšak iba 4% z nich ponúkajú určitú formu poistenia.

V tlačovej správe web CryptoCompare oznámil aktualizáciu svojho nástroja Exchange Benchmark, ktorý zobrazuje najlepšie krypto zmenárne na základe niekoľkých kritérií vrátane tímu za nimi, kvality ich trhov, geografického umiestnenia, právneho štatútu a poskytovania údajov.

Benchmark v súčasnosti pracuje s viac ako 160 aktívnymi zmenárňami po celom svete a prideľuje im známku, ktorá pomáha používateľom identifikovať krypto burzy s najnižším rizikom.

Mohlo by vás zaujímať: Ktorá kryptomena je medzi investormi najobľúbenejšia? Výsledok vás (ne)prekvapí!

V prvej päťke sú ItBit, Gemini, Coinbase, Kraken a Bitstamp. Možno sa pýtate, kde je Binance. Táto populárna krypto zmenáreň sa nedostala ani do top 10. Charles Hayter, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ CryptoCompare, uviedol:

Odvetvie potrebuje spoľahlivé metriky na vyhodnotenie obrovského počtu krypto zmenární po celom svete a reakcie na našu analýzu bola od začiatku minulého roka veľmi priaznivé. Cieľom nášho Exchange Benchmark je poskytnúť transparentnosť hodnotením zmenární pomocou jasnej metodiky na hodnotenie rizika.

Zaujímavé štatistiky

CryptoCompare vo svojom Benchmarku uvádza, že v minulom roku boli hacknuté 3 percentá krypto zmenární. Zdá sa, že tento trend bude pokračovať. Toto číslo je trochu alarmujúce, pretože je známe, že organizované hackerské skupiny, ako je Lazarus, sa zameriavajú hlavne na krypto podniky, ktoré údajne financujú severokórejský režim. Okrem toho CryptoCompare zistila ďalší alarmujúci fakt – iba 4% búrz ponúkajú určitú formu poistenia.

V správe sa tiež zistilo, že burzy najvyššej úrovne – tie s ratingom od A po B – tvorili 27% svetového objemu obchodovania. Burzy s nižšou úrovňou – stupeň C až E – tvorili v Q4 2019 73%. Iba 30% obchodných platforiem vlastní licencie alebo sú registrované ako spoločnosť poskytujúca peňažné služby.

Mohlo by vás zaujímať: Tieto 2 obľúbené altcoiny sformovali silne býčí pattern – Dočkáme sa ich prudkého rastu?

Zhrnutie

Otázne teraz je, ako na tento nástroj zareaguje krypto komunita. Budú sa riadiť podľa tohto hodnotenia a presunú sa na “bezpečné burzy” so známkou A? Alebo ostanú verní gigantom ako napríklad Binance, ktorá nie je ani v top 10? Necháme sa prekvapiť.

Čo čítať ďalej?

Oplatí sa ťažiť kryptomeny? Vďaka týmto grafickým kartám budete profitovať!

Zdroj:
cryptoglobe.com

Kvakomat PC bannerKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.